Ułani, ułani

(okładka twarda)
Ułani, ułani (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 468
Wydawca: Instytut wydawniczy Erica
Oprawa: twarda

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Służba w 13 pułku ułanów wileńskich Studia w Wyższej Szkole Wojennej Kampania Wrześniowa  Powojenne losy Grzegorza Cydzika Tradycja nie ginie! – Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 pułku ułanów wileńskich Oddajemy do rąk Czytelnika wznowioną książkę Grzegorza Cydzika „Ułani, ułani…”, będącą jednak czymś zupełnie nowym. Na podstawie maszynopisu oryginalnych wspomnień odtworzyliśmy je z tymi fragmentami, które wycięła peerelowska cenzura, a co ważniejsze ze wspomnieniami z Kampanii Wrześniowej – czyli z tym, czego zabrakło w pierwszym wydaniu.  

O powojennych losach Grzegorza Cydzika Czytelnik będzie mógł się dowiedzieć z obszernego wywiadu udzielonego przez jego córki. Czy córki Grzegorza Cydzika miały problemy z powodu „niesłusznego” pochodzenia? Jak sanacyjny oficer ułożył sobie życie w PRLu?

Jaki był w oczach bliskich, ale też i innych ludzi? Przedstawiamy też Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 pułku ułanów wileńskich, żeby udowodnić, że tradycja nie ginie, ale cały czas odradza się. Niesamowita historia harcerzy, którzy w 1981 roku stworzyli istniejący do dziś (choć już nie harcerski) szwadron kawalerii – pełna niesamowitych zbiegów okoliczności i Wilnian w Kielcach.

Dodatkowe informacje

Autor Cydzik Grzegorz
Nazwa Ułani, ułani
Liczba stron 468
Data premiery 06-11-2013
Wydawca Instytut wydawniczy Erica
Oprawa twarda
Podtytuł polski Wspomnienia, gawędy, opowieści
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Ateneum
Język oryginału polski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Ułani, ułani

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: