Unf*ck yourself. Napraw się!

(okładka miękka, książki)
90/100
Liczba stron: 240
Data premiery: 28-02-2018
Wydawca: Wydawnictwo Insignis

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
34,99 zł
Special Price 23,49 zł
- +
LUB

Opis

Unf*ck yourself. Napraw się!
Gary John Bishop

Weź sprawy w swoje ręce i śmiało kieruj własnym życiem! Takie przesłanie ma książka napisana przez Gary’ego Johna Bishopa pod tytułem „Unf*ck Yourself. Napraw się!”. Czego możesz się z niej dowiedzieć?

Wszystko zależy od Ciebie!

Z reguły książki autorstwa coachów czy trenerów personalnych są pisane w podobnym tonie i pozycja „Unf*ck yourself. Napraw się!” nie jest tutaj wyjątkiem, ale Gary John Bishop podaje wiele logicznych argumentów na poparcie tezy o związku pomiędzy słowami a samopoczuciem. Mówi o tym, że to od Ciebie i każdego z nas zależy, w jaki sposób będziemy myśleć i mówić o swoich problemach. Twoje podejście determinuje to, jak pokierujesz swoim życiem.

Ucisz swojego wewnętrznego krytyka

Czy wiesz, że większość z nas bardzo negatywnie podchodzi do własnej osoby? Źle oceniamy swoje działania, postawy i plany na przyszłość. W Twojej głowie z pewnością cały czas toczy się monolog wewnętrzny. Książka „Unf*ck yourself. Napraw się!” obnaży przed Tobą to, że krytyk wewnątrz Ciebie nie pozwala Ci rozwinąć skrzydeł, podejmować nowych wyzwań i zwyciężać.

Autor przekonuje, jak bardzo destrukcyjny może być ów codzienny monolog wewnętrzny w naszych głowach i jak sami sobie zatruwamy życie, zamiast po prostu cieszyć się tym, co przynosi nam los. Ocknij się, zapoznaj z motywacyjnym przesłaniem Gary’ego Johna Bishopa i doceń swój potencjał!

Dodatkowe informacje

Autor Bishop Gary John
Nazwa Unf*ck yourself. Napraw się!
Liczba stron 240
Data premiery 28-02-2018
Wydawca Wydawnictwo Insignis
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
ean 9788365743787
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Kupiłem tę książkę w momencie, kiedy przeżywałem ciężkie chwile. Jest ona bardzo pomocna w wyjaśnieniu, dlaczego jesteś swoim najgorszym wrogiem i jak się wydostać z myślenia, które rodzi się we własnej głowie. To naprawdę pomaga poczuć się lepiej i daje świetne rady, jak poprawić swoje życie, kontrolując swoje myśli. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto potrzebuje pomocy w przetrwaniu trudnych chwil lub każdemu, kto potrzebuje motywacji, aby żyć intensywniej i cieszyć się z życia. Nawet jeśli wszystko jest w porządku - ta książka może pomóc, aby być lepszym człowiekiem.
Ocena
Recenzja wg bycie lepszym / (Dodano 06.12.2018)
Recenzja z bloga: zatraceni w kartkach
Czasami jest tak, że żeby naprawić coś co zepsuło się w naszym życiu psychicznym, musimy przestać siebie nękać. Dlatego dzisiaj bierzemy się w garść, nie biczujemy się i NAPRAWIAMY!
Każdy z nas boi się oceniania, tego, że nie sprostamy oczekiwaniom środowiska, że jesteśmy za bardzo pewni swojej osoby, że za wysoko się oceniamy. Powoduje to, że przestajemy wierzyć w samych siebie i ostatecznie zapadamy się sami w sobie zamykając na otoczenie. Tworzymy z siebie tak zwane „ciepłe kluchy”, które powtarzają sobie „a ja tego nie zrobię. Nie umiem. Może ktoś inny się za to weźmie. Znowu zrobię to źle.” NIE, STOP! Gary Bishop zachęca nas do uwierzenia w siebie i swoje możliwości.

NAJWAŻNIEJSZE JEST TO CZY JESTEŚ GOTOWY LUB NIEGOTOWY.

Rozdziały nie są zależne od siebie. Autor sam zwraca uwagę, że książkę można czytać kilka tygodni codziennie czytając jedną lekcje. Ne zmusza nas, bo ma nadzieje, że wyrzucone na oddzielną stronę sentencje trafią do nas i zakodujemy je sobie. Bishop zachęca nas do ZAZNACZANIA w książce treści ważnych dla siebie, dlatego pisaki w dłoń i do dzieła!

Dawno nie czytałem poradników. Była to dla mnie miła odskocznia, ponieważ w każdym poradniku, głównym bohaterem jest czytelnik. To właśnie dookoła niego krąży autor z książką a nie na odwrót.

Gary Bishop chyba na co drugiej stronie powołuje się na myśli filozofów znanych i cenionych. Oznacza to, że jego słowa faktycznie nie są tylko pustymi wizjami zwykłego człowieka XXI w. Chociaż tak naprawdę uważam, że Gary John Bishop nie jest zwykłem człowiekiem XXI w. Ten mężczyzna pomógł bardzo wielu osobom. Inspirował się wielkimi filozofami t.j. Hans Georg Gadamer czy antyczny filozof Sokrates. Twierdzi, że mówienie „nie” też jest dobre, ale tylko wtedy, kiedy mówisz, że NIE chcesz już mieć tego problemu. Jego porady są proste do wprowadzenia w życie a powtarzane kilkukrotnie stają się mottem w trudnej sytuacji, z której nie wiemy jak wyjść.

Autor zwraca się do nas bezpośrednio i nie pisze jakimś naukowym językiem. Książka wygląda bardziej jak spisany wykład, który autor wygłosił na deskach ogromnej sali wykładowej. Mówi do miliardów, ale nie wszyscy go słuchają.

„Napraw się” daje do myślenia. Wprowadza czytelnika w stan refleksji. Zatrzymuje czas, aby czytelnik mógł zobaczyć siebie w tej sytuacji z jakiej nie może wyjść.

Już widzę dorosłych idących przez księgarnię w poszukiwaniu jakiejś ciekawej książki a trafiają na coś o tytule „Unf*ck yourself”. Ich pierwsza myśl może być jasna: NIE. Jednak kiedy zobaczą wersję tytułu w języku polskim „Napraw się” zapala się lampka „Ciekawe co to?” Pierwsze co przyciągnie ich uwagę to kolor grzbietu książki. Dający po oczach żółty, którego nie sposób nie zauważyć. Następne co zauważą, będzie ręka z okładki, która ich zachęci do przeczytania opisu z tyłu książki. Kiedy już to zrobią, nie przejdą obok książki obojętnie. Jeśli nie kupią jej dla siebie, to dla kogoś znajomego, bo jak głosi piosenka „niekochani, niekochani chodzą obok nas ulicami. Niekochani.” Każdy z nas zna kogoś, kto zakłada maskę. Być może właśnie ta książka zmieni stan w jakim znajduje się nasz znajomy?

Podsumowując „Napraw się. Unf*ck yourself” mogę zaklaskać dla autora i wydawnictwa i gorąco podziękować za wydanie tak dobrego poradnika. Gary John Bishop pokazał, że jedynym ograniczeniem do zdobycia sukcesu jesteśmy my sami. Autor uświadamia nas, że życie nie będzie na nas czekać. My już je mamy i musimy tylko umieć je wykorzystać.
Ocena
Recenzja wg Zatraceni w kartkach / (Dodano 10.03.2018)
"Unf*ck yourself. Napraw się" to naprawdę bardzo pozytywna i motywująca do działania książka, która rzuca zupełnie inne światło na to, co potrafimy zrobić. Przedstawia nasze możliwości, daje motywację na to by ruszyć z miejsca. Autor daje nam niezłego kopa i zachęca, by zmienić coś w swoim postępowaniu i myśleniu. Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko siedzi w naszej głowie i zależy od tego, jak daną sytuację postrzedamy. Książka ta jest napisana tak prostym do odbioru dla czytelnika językiem, że po prostu chłonie się każde słowo i naprawdę w głowie zaczynają pojawiać się refleksje. Zwykle unikam takich książek, jednak ostatnio otworzyłam się na tego typu poradniki i nie jestem zawiedziona tym, że sięgnęłam po "Napraw się", ponieważ dzięki temu zauważyłam jak wiele razy po prostu coś sobie wmawiam i wycofuje się. Jestem pewna, że wiele z tych rad zastosuję w swoim życiu, a Was zachęcam po sięgnięcie po tę książkę, bo być może i Wy odnajdziecie w niej motywacje do działania.
Ocena
Recenzja wg Angelika / (Dodano 07.03.2018)
Dotychczas omijałem wszelkiego rodzaju książki nawołujące do zmian w życiu, czy motywujące do działania. Ostatnio dałem się jednak skusić książce Unf*ck yourself. Napraw się Gary'ego Bishopa, która jest stosunkowo krótką, ale udaną lekturą i czymś zupełnie innym niż się spodziewałem, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.

Autor kieruje swoją książkę do tych wszystkich osób, które uważają, że są za leniwe, za głupie, czy po prostu za słabe. Według Bishopa, takie negatywne myślenie zabiera nam mnóstwo energii i trudno nam jest się z tego wyrwać. Przestajemy mieć ochotę na zmiany i godzimy się z tym, że szczęście za którym tęsknimy jest poza naszym zasięgiem i zwyczajnie jest nam z tym dobrze. Autor określa swoją książkę jako taki werbalny policzek od wszechświata, który ma sprawić, że odkryjemy swój potencjał i na nowo wkręcimy się we własne życie.

Jak wspomniałem na początku, autor bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie znajdziemy w jego książce żadnych pustych sloganów i pozbawionych sensu rozważań nawołujących do radykalnych zmian w naszym życiu. O tym wszystkim możemy przeczytać w dziesiątkach poradników, dlatego Bishop skupia się na czymś innym. Zamiast dawać puste rady, stara się zmienić nasze myślenie w bardzo prosty sposób. Pokazuje jak reagujemy w danej sytuacji, jak nasze myśli mają wpływ na nasze samopoczucie i zachowanie. Na prostych przykładach uświadamia jak wiele zmienia to w naszym postrzeganiu świata. Nigdy bym w to nie uwierzył, gdybym o tym nie przeczytał i samemu nie spróbował, czy tak rzeczywiście jest. Co więcej, autor nie każe nam być gotowym na wszystko, ze wszystkim się od razu mierzyć, zmieniać radykalnie nasze życie, ale być świadomy własnych ograniczeń i mieć zdecydowaną chęć do zmian. A to już dobry krok do zmian w naszym życiu na lepsze.

Najważniejszym przesłaniem, jakie wyniosłem z tej książki jest fakt, że sami budujemy sobie świat własnych oczekiwań i przez to cierpimy. Autor poprzez szereg przykładów chce żebyśmy sobie uświadomili jak wiele w naszym życiu trudności i komplikacji jest bezpośrednim skutkiem własnych oczekiwań. Każdego dnia snujemy rozważania na temat tego, jak dane wydarzenie będzie wyglądać, co będziemy robić, jak przebiegnie randka, spotkanie u szefa itp. Jeśli to, co się wydarzyło nie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami, jesteśmy zawiedzeni, jest nam z tym źle i sami powodujemy, że czujemy się podle. W pełni zgadam się z Bishopem, że to właśnie nasze oczekiwania przeszkadzają nam w zajmowaniu się własnym życiem, faktycznymi problemami i utrudniają podejmowanie stanowczych działań.

Unf*ck yourself. Napraw się! Gary'ego Bishopa pozytywnie mnie zaskoczyła i dała dużo do myślenia. Co prawda nie ze wszystkim tezami autora się zgadam, a w zasadzie nie do końca odpowiadają mi niektóre zalecenia autora, ale nie da się ukryć, że jest to pozycja warta uwagi.
Ocena
Recenzja wg Hrosskar / (Dodano 06.03.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Unf*ck yourself. Napraw się!

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

**Warunki promocji: "Darmowa dostawa dla zamówień od 40 zł"

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł / 0 zł** -
Placówki Poczty Polskiej 6,99 zł / 0 zł** 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł / 0 zł** -
Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Placówki Poczty Polskiej 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł