Uprzedzić chorobę. Rehabilitacja psychologiczna w zagrożeniach stresem i objawach przewlekłego zmęczenia

(okładka miękka)
Uprzedzić chorobę. Rehabilitacja psychologiczna w zagrożeniach stresem i objawach przewlekłego zmęczenia (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 54
Data premiery: 08-12-2018
Wydawca: Instytut Psychosyntezy

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
31,00 zł
Special Price 20,49 zł
- +
LUB

Opis

W pędzie życia i wszechobecnym narażeniu na stres, zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy, że zbyt późna własna reakcja na najdrobniejszy nawet objaw, pojawiający się w ciele, może wywołać liczne problemy zdrowotne. Musimy nauczyć się odczytywać ich zwiastuny (np. zmęczenie), zanim zaistnieje pełnoobjawowa choroba. Dzieją się one na poziomie psychiki


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Białek Ewa Danuta
Nazwa Uprzedzić chorobę. Rehabilitacja psychologiczna w zagrożeniach stresem i objawach przewlekłego zmęczenia
Liczba stron 54
Data premiery 08-12-2018
Wydawca Instytut Psychosyntezy
Oprawa miękka
ean 9788363428297
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Uprzedzić chorobę. Rehabilitacja psychologiczna w zagrożeniach stresem i objawach przewlekłego zmęczenia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Ewa Danuta Białek przyszła na świat 8 listopada 1946 roku w Warszawie. W 1981 roku uzyskała tytuł doktora nauk farmaceutycznych, broniąc doktorat z zakresu immunologii na Wydziale Farmaceutycznym warszawskiej Akademii Medycznej. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu psychologii, a także ukończyła kursy z zakresu zarządzania, coachingu oraz doradztwa personalnego. Jako pierwsza zaczęła promować w Polsce psychosyntezę, podejście opracowane przez włoskiego psychoanalityka Roberto Assagioliego. Podejmowała zatrudnienie jako wykładowca, a także prowadziła szkolenia dla menedżerów. Jest inicjatorką stowarzyszenia Edukacja dla Przyszłości, założycielką Instytutu Psychosyntezy oraz ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ewa Danuta Białek swoją wiedzę i doświadczenia przekazała w postaci wielu książek i artykułów naukowych. Do najpopularniejszych jej pozycji książkowych można zaliczyć takie tytuły jak m.in.: „Fibromialgia. Czy istnieje nadzieja na wyzdrowienie?”, „Psychosomatyczne, emocjonalne i duchowe aspekty chorób ze stresu”, „Droga powrotna od choroby do zdrowia” czy „Edukacja zdrowotna w praktyce”. Ewa Danuta Białek poprzez swoją twórczość uświadamia czytelników, że leczenie chorób nie powinno koncentrować się jedynie na poziomie fizyczno-chemicznym. Propaguje podejście integralne, które zakłada jednoczesne uwzględnienie wielu innych sfer – m.in. emocjonalnej, duchowej, intelektualnej, społecznej, zawodowej czy intuicyjnej. Sporą wagę przykłada do problemu stresu, który jej zdaniem stał się plagą XXI wieku i stanowi główną przyczynę chorób cywilizacyjnych. Autorka propaguje zatem zdrowy styl życia, zachęcając do systematycznej troski o siebie. Nawołuje do tego, aby zwolnić, przyjrzeć się swoim prawdziwym potrzebom i zacząć je realizować. Uczy menedżerów, w jaki sposób zarządzać zespołami, aby uniknąć ryzyka wypalenia zawodowego. Przekonuje, że drogą do szczęścia nie są wcale duże pieniądze, posiadłości i kariera, lecz życie w harmonii i zgodzie z samym sobą. Dowodzi również, że dla zachowania zdrowia niezbędne jest dbanie o satysfakcjonujące, bliskie relacje z innymi ludźmi.