Uwolnione Dźwięki - Released Sounds

(CD)
Uwolnione Dźwięki - Released Sounds (CD, muzyka)
Data premiery: 28-09-2017

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 39,99 zł
- +
LUB

Opis

Liderem zespołu jest Maciej Rychły, kompozytor, multiinstrumentalista, współtwórca muzyki do "Pieśni Leara", "Portretów Wiśniowego sadu" oraz "Return to the Voice" Teatru Pieśń Kozła. Zaprosił do współpracy grającą na psałterium Elisabeth Seitz (znaną między innymi z zespołu L'Arpeggiata) i gitarzystę Mateusza Rychłego. Podstawą do spotkania trójki artystów jest poszukiwanie wspólnego języka muzycznego, który przekracza granice państw i przełamuje nakazy artystycznego kanonu. Korzystając z historycznych zapisów nutowych oraz inspirując się zarówno muzyką dawną jak i tradycyjną, Maciej Rychły, Elisabeth Seitz i Mateusz Rychły tworzą szczególną akcję artystyczną – podróż do źródeł europejskiej muzyki.

Elisabeth Seitz studiowała grę na psałterium i muzykę dawną w Linz, Monachium i w Konserwatorium Królewskim w Hadze. Grając we francuskim zespole L’Arpeggiata znacząco przyczyniła się do umiejscowienia swojego szczególnego instrumentu w krajobrazie europejskiej muzyki artystycznej. Koncertowała i nagrywała muzykę dawną, współczesną i muzykę świata. Współpracowała z Christiną Pluhar (L’Arpeggiata), Christianem Zincke (Echo du Danube), Philippe Pierlot (Ricercar Consort), Michelem Claude (Aromates), Tonem Kopmann (Amsterdam Baroque Orchestra), Vincentem Dumestre (Poeme Harmonique), Thomasem Baete (Club Medieval), Marią Jonas (Ala Aura), Ensemble Plus (Bregenz) i Kwartetem Jorgi. W duecie z siostrą Johanną Seitz nagrała płytę z hiszpańską i włoską muzyką barokową w koprodukcji z WDR, która ukaże się w 2014 roku.

Mateusz Rychły jest gitarzystą grającym muzykę folkową, bluesową, celtycką. Inspiruje się dźwiękami Wysp Brytyjskich, Ameryki Północnej, Bałkanów i Polski. Gry na gitarze uczył się między innymi od Marka Raduli, Witka Żuromskiego i wielu innych cenionych polskich muzyków. Prowadził warsztaty muzyczne na festiwalu Woodstock. W zespole The Roadhouse gra muzykę folk-bluesową. Nauczyciel w prywatnej szkole muzycznej w Poznaniu. Absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Maciej Rychły muzyk, psycholog, współzałożyciel Kwartetu Jorgi dla którego komponuje i gra na instrumentach pasterskich. W latach 1989-2004 związany z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Współzałożyciel Orkiestry Antycznej (2001) i Chorei (2004), która inspiruje się jego kompozycjami. Współpracuje z teatrami (Teatr Witkacego w Zakopanem, Royal Shakespeare Company w Stratfordzie, National Theatre w Londynie) oraz uczelniami wyższymi (Instytut Kultury Polskiej UW, Instytut Sztuki PAN, Radiowe Centrum Kultury Ludowej Pr. II Polskiego Radia). Twórca muzyki do filmów oraz programów radiowych. Obecna współpraca z teatrem Pieśń Kozła zaowocowała skomponowaniem muzyki do spektakli Songs of Lear, Cherry Orchard i najnowszego Return to the Voice, doskonale przyjętego przez publiczność festiwalu Edinburgh Fringe 2014.

Muzycy:
Maciej Rychły: flety
Elisabeth Seitz: psałterion
Mateusz Rychły: gitary

Dodatkowe informacje

Nazwa Uwolnione Dźwięki - Released Sounds
Wykonawca/Zespół Seitz Elisabeth, Rychły Maciej, Rychły Mateusz
Data premiery 28-09-2017
Rok nagrania 2017
Liczba nośników 1
EAN 5903240656035
Producent / Wytwórnia NRA Service
Nośnik CD
Rok wydania 2017

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Uwolnione Dźwięki - Released Sounds

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.