W komnatach Wolf Hall

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: Mantel Hilary
Data premiery: 27-06-2013
Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 22,49 zł
- +
LUB

Opis

Anglię od katastrofy dzieli niewiele. Jeśli król poniósłby niespodziewanie śmierć, nie pozostawiając męskiego potomka, w kraju mogłaby wybuchnąć wojna domowa.

Henryk VIII żąda unieważnienia małżeństwa z Katarzyną Aragońską, jednak papież oraz cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje tylko zniszczenie. Pierwszą ofiarą pada jego najbliższy doradca - kardynał Wolsey. Następstwem tego jest wieloletnia walka pomiędzy Koroną a Kościołem. W tym czasie pojawia się też Tomasz Cromwell, energiczny idealista i oportunista, znawca ludzkich charakterów i dusz.

„W komnatach Wolf Hall” autorstwa Hilary Mantel to powieść bijąca rekordy sprzedaży na całym świecie, nagrodzona najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami literackimi, m.in. National Book Critics’ Circle Award. Została także uznana książką roku 2009 w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Mantel Hilary
Nazwa W komnatach Wolf Hall
Data premiery 27-06-2013
Wydawca Wydawnictwo Sonia Draga
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Lektor Czarkowski Marian
ean 9788375087857
Lektor języki polski
Numer wydania II
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2013
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: W komnatach Wolf Hall

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Hilary Mantel pojawiła się na świecie 6 lipca 1952 roku w miejscowości Glossop, położonej na terenie angielskiego hrabstwa Derbyshire. Brytyjska autorka powieści historycznych oraz książek będących jej osobistymi wspomnieniami z życia. Studiowała prawo w London School of Economics, a także podejmowała studia w Sheffield University. Zanim została pisarką, wcześniej zarabiała na życie jako szpitalny pracownik socjalny oraz sprzedawca. Swój debiut literacki zanotowała w 1985 roku, kiedy światło dzienne ujrzała książka pt. „Every Day is Mother’s”. Hilary Mantel jest pierwszą kobietą w historii, która została dwukrotną zdobywczynią prestiżowej nagrody Bookera. Otrzymała ją za takie powieści historyczne jak „W komnatach Wolf Hall” oraz „Na szafocie”. Do pozostałych ważnych książek w dorobku Hilary Mantel można zaliczyć takie tytuły jak m.in. „Kogo śmierć nie sięgnie” czy „Zamach na Margaret Thatcher”. Oprócz nagrody Bookera, pisarka zdobyła również wiele innych wyróżnień, takich jak chociażby Nagroda Costa czy National Book Critics Circle. Oprócz pisania książek, jest również krytykiem literackim oraz filmowym. Współpracowała m.in. z czasopismem „The Spectator”. Hilary Mantel za sprawą swoich książek przekazuje czytelnikom w atrakcyjnej formie wiedzę na temat historii minionych epok. W szczególny sposób pochyla się nad okresem wielkiej rewolucji francuskiej oraz powstawaniem nowoczesnej Anglii. Bohaterami jej książek są takie postaci historyczne jak m.in. Henryk VIII, Margaret Thatcher, Tomasz Cromwell, Maximilien Robespierre, Georges-Jacques Danton czy Camille Desmoulins. Autorka ukazuje ich prywatne życie, skupiając się na najbardziej barwnych momentach i cechach charakteru. Kreśli bogate portrety psychologiczne bohaterów, ukazując ich namiętności, marzenia, obsesje, słabości czy wady. Dzięki temu czytelnik może się z nimi łatwo utożsamiać. Hilary Mantel w swoich powieściach poddaje analizie historyczne procesy, które doprowadziły do rozwoju współczesnej cywilizacji zachodniej i ukształtowania się klasy średniej. Jej książki są znane z humorystycznego, zabarwionego ironią stylu. Pisarka opublikowała również wspomnienia z własnego życia, dotyczące m.in. pobytu w Afryce czy w szpitalu psychiatrycznym.