Wariat na wolności. Autobiografia

(okładka twarda, książki)
87/100
Liczba stron: 352
Data premiery: 14-08-2019
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
49,90 zł
Special Price 44,49 zł
- +
LUB

Opis

Inspirująca autobiografia jednego z najważniejszych współczesnych psychoterapeutów.

Z młodości uciekł niczym z domu wariatów, ale w głębi duszy nigdy nie uległ presji bycia normalnym. Bo czy to nie szaleństwo – przez 75 lat szukać swojej prawdziwej natury i toczyć walkę z własnym ego?

Niepokorny buddysta, zbuntowany terapeuta, autorytet, który przyznaje, jak wiele jeszcze nie wie, i z rozbrajającą szczerością mówi o swoich błędach oraz głęboko zakorzenionym egoizmie.

W szczerej i intymnej autobiografii Wojciech Eichelberger opowiada o tym:

  • czy to my sterujemy naszym życiem, czy robią to wydarzenia, na które nie mamy wpływu?
  • czy psychoterapeuta zawsze jest dobrym partnerem i rodzicem, czy też popełnia więcej błędów niż jego pacjenci?
  • co w życiu jest ważniejsze niż szczęście?

A przede wszystkim – jak mądrze pracować, kochać i myśleć, by z tej zawiłej, przypadkowej i ułomnej materii sklecić jedno dobre życie.

Książka, która pomoże każdemu lepiej zrozumieć siebie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Eichelberger Wojciech
Nazwa Wariat na wolności. Autobiografia
Liczba stron 352
Data premiery 14-08-2019
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa twarda
ean 9788324037933
Numer wydania I
Rok wydania 2019
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Powszechnie wiadomo, że wszelkie autobiografie budzą moje ogromne zainteresowanie. Nie inaczej było w przypadku książki "Wariat na wolności. Autobiografia", która opisuje życie znanego psychoterapeuty a jednocześnie coacha, doradcy biznesu, felietonisty i autora książek. To człowiek o wielu talentach i mnóstwie wcieleń. W długiej i szczerej rozmowie z Wojciechem Szczawińskim opowiada o swojej młodości, problemach rodzinnych, wzlotach i upadkach i pokazuje jak długą i krętą drogę przybył aby znaleźć tu gdzie jest obecnie. Wojciech Eichelberger nie ukrywa, że popełnił w życiu wiele błędów i często kieruje się głęboko zakorzenionym egoizmem. Myślę, że słusznie zauważył on, że autobiografia to " pracochłonna i czasochłonna autokreacja, w której nie sposób uniknąć pokusy wywierania na czytelnikach określonego, pożądanego przez siebie wrażenia". Tak było w przypadku tej książki. Autor wykreował się w taki sposób aby czytelnik ujrzał w nim to co on sam chciał pokazać. Książka interesująca i warta uwagi, chwilami trzymająca w napięciu i wywołująca niedowierzanie. Nie wszytkie przekonania i słowa autora wzbudziły moje przekonanie, nie ze wszystkimi sie zgadzam ale samą książkę przeczytałam z przyjemnością. Lekture polecam wszystkim miłośnikom autobiografii oraz samego Eichelbergera.
Ocena
Recenzja wg Czyczytasz / (Dodano 08.09.2019)
Wariat na wolności. Autobiografia
Autor: Eichelberger Wojciech
Wojciech Eichelberger w życiu zawodowym psycholog, psychoterapeuta, coach, twórca i współtwórca programów telewizyjnych, autor książek. Prywatnie jest mężem, byłym mężem, ojcem, przyszywanym ojcem, dziadkiem. Książka jest opisem życia Wojciecha Eichelbergera od narodzin, wczesnego dzieciństwa aż do czasów obecnych. Jubileusz 75. rocznicy urodzin autora jest przyczynkiem do jej napisania, dając jej walor autobiografii.
Na początek Autor przedstawia zarys historii swojej rodziny, jej pochodzenie w miarę dostępnych i zapamiętanych informacji, krótkie charakterystyki ważnych postaci swojego rodu. „Wielkim Nieobecnym” nazywa swojego niepoznanego ojca, próbuje wyobrazić sobie jak mogłoby wyglądać życie z ojcem, w ważnych dla dziecka okresach. Matka zajmuje bardzo szczególne miejsce w autobiografii Wojciecha Eichelbergera. Obdarza Ją wielkim szacunkiem, miłością, i estymą. Jednocześnie nie waha się przedstawić zdarzeń, w których była bardzo surową matką samotnie wychowującą synów, i zbyt brutalnie wymierzała kary.
W rozmowie z Wojciechem Szczawińskim obszernie i w ustalonych przez siebie granicach opowiada o swoim życiu prywatnym i zawodowym. O czasach powojennych, trudnego dzieciństwa, dorastania, burzliwej młodości, życiu rodzinnym i zawirowaniach, jakie się w nim pojawiały. Urodzony w latach wojennych, daleko na ziemiach obecnej Ukrainy, zdany był na samym początku zaznać wielu niedogodności, biedy, głodu i tułaczki wojennej. Ojciec został zabity przed jego narodzinami, na matkę spadły, więc obowiązki opieki nad starszym bratem i nowo narodzonym synkiem.
Wojciech Eichelberger w swojej autobiografii opisuje najważniejsze wydarzenia swojego życia, których był autorem, które miały istotny wpływ na jego karierę zawodową i na życie, także rodzinne. Po trudnych latach dzieciństwa w powojennej Warszawie kończy szkołę średnią i dostaje się na studia psychologiczne. Jest aktywny na wielu płaszczyznach, pasjonuje się sportem, podróżami, chodzeniem po górach. Poznaje życie od różnych stron, zakochuje się, poszukuje dla siebie miejsca na dorosłe życie. W zasięgu jego zainteresowania pojawia się Buddyzm, poznanie nowego wymiaru duchowego, który zostaje przy nim już na zawsze. W życiu osobistym zakochuje się, pojawiają się dzieci, buduje dom, tworzy gniazdo rodzinne. Są też zawirowania, poznanie kogoś nowego, zmiana. Zachodzi potrzeba budowy nowych relacji. Wojciech Eichelberger w swojej autobiografii przedstawia sylwetkę mężczyzny bardzo aktywnego, w życiu zawodowym i na gruncie prywatnym. Aktywność zawodowa, brak wolnego czasu negatywnie wpływa na więzi ojca z dziećmi, za mało czasu może im poświęcić. Książka jest obszernym opisem życia mężczyzny w wieku dojrzałym. Opisuje swoje losy, dokonania, marzenia i porażki. Robi to w sposób kulturalny, bez emocji, łagodnie. Przedstawił dokonania swojego życia ze swojego punktu widzenia i tak to odbieram.
Bardzo dobrze napisana książka, czyta się z przerwami na przemyślenia. Na okładce zdjęcie Autora, pozwalające twierdzić, że ma duże poczucie humoru.

Polecam, Zdzisław Ruszkowski.

Ocena
Recenzja wg Zdzisław / (Dodano 12.08.2019)
Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich zainteresowanych tematyką psychologii i psychoterapii, niestrudzonych poszukiwaczy powiązań międzyludzkich. To próba odpowiedzi na pytanie jak żyć pełnią życia, czerpiąc satysfakcję ze związku, pracy a przede wszystkim: samego siebie. Wojciech Eichelberger to jeden z najbardziej znanych polskich psychoterapeutów. W wywiadzie - rzece z Wojciechem Szczawińskim dzieli się z czytelnikiem swoim życiem prywatnym. Opisuje dzieciństwo, "burzliwą młodość" i dorastanie bez ojca. Płynnie przechodzi do wieku dorosłego: poprzez związki i narodziny dzieci po rozstania i autorefleksje nad chwilami, które miały istotny wpływ na jego późniejsze wybory. Spowiedź z życia dojrzałego mężczyzny, opisana z dystansem i humorem. Polecam wszystkim ceniącym umiejętne posługiwanie się słowem bez cienia bufonady.
Ocena
Recenzja wg Magdalena B. / (Dodano 12.08.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wariat na wolności. Autobiografia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł