Wierzę, żeby rozumieć. Michał Heller w osobistej rozmowie o życiowych wyborach

(okładka twarda)
Wierzę, żeby rozumieć. Michał Heller w osobistej rozmowie o życiowych wyborach (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 352
Data premiery: 16-03-2016
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 27,99 zł
- +
LUB

Opis

Fenomenalny świat wybitnego kosmologa.

Zaczął edukację w radzieckim kołchozie, by po latach zająć się wyjaśnianiem natury Wszechświata. Studia i pierwsze lata życia kapłańskiego upłynęły mu pod znakiem trudnych gier z władzami komunistycznymi. Na seminariach w Castel Gandolfo spotykał się z Janem Pawłem II. Uważa, że Bóg – którego nazywa Wielkim Nieznajomym – uprawia matematykę. W wolnych chwilach oddaje się zamiłowaniu do kryminałów i zabaw na symulatorach lotów.

Od wydawcy:

Rozmowa ze światowej klasy polskim uczonym i myślicielem drodze życiowej, która prowadziła przez Sybir, seminarium duchowne, studia filozoficzne na KUL-u, wykłady na wielu renomowanych uczelniach świata aż do Pałacu Buckingham, gdzie odebrał prestiżową Nagrodę Templetona „za pokonywanie barier między nauką a religią”.

Kłopoty młodego wikarego, praca nad modelami kosmologicznymi, radość uczonego, któremu udało się znaleźć rozwiązanie matematycznego problemu, pierwszy komputer, spotkania z Janem Pawłem II, rozwijane przez lata pomysły „filozofii w nauce” i „teologii nauki” - oto niektóre motywy tej barwnej i wielowątkowej opowieści, do której Michała Hellera sprowokowali Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek Zbigniew Liana.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Liana Zbigniew, Bonowicz Wojciech, Heller Michał, Brożek Bartosz
Nazwa Wierzę, żeby rozumieć. Michał Heller w osobistej rozmowie o życiowych wyborach
Liczba stron 352
Data premiery 16-03-2016
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa twarda
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wierzę, żeby rozumieć. Michał Heller w osobistej rozmowie o życiowych wyborach

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Michał Heller przyszedł na świat w 1936 roku w Tarnowie. Jest księdzem katolickim, teologiem, kosmologiem i filozofem. Do jego specjalizacji należy filozofia przyrody oraz kosmologia relatywistyczna. Heller napisał setki artykułów i kilkadziesiąt książek. Otrzymał również kilkanaście ważnych nagród za swoją działalność. Najważniejsza spośród nich to Nagroda Templetona, która została mu wręczona za budowanie pomostów pomiędzy wiarą i nauką. Oprócz tego przyznano mu wiele odznaczeń państwowych i naukowych, a także liczne tytuły honoris causa. Poza tym Michał Heller jest współzałożycielem Ośrodka Badań Interdyscyplinarnych, a także pomysłodawcą, założycielem i dyrektorem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Począwszy od 1981 roku został pracownikiem Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz członkiem Papieskiej Akademii Nauk.


Książki Michała Hellera udowadniają, że rozum i wiara nie muszą stać ze sobą w sprzeczności. Wprawdzie dopuszcza, że istnieją pomiędzy nimi pewne konflikty, lecz ostatecznie oba te obszary doskonale się uzupełniają, a ignorancja jest ich największym wrogiem. Nauka w jego opinii dostarcza ludziom wiedzę, natomiast rolą wiary jest nadawanie sensu życia. Ksiądz w swoich książkach wyjaśnia w zrozumiały dla zwykłego czytelnika sposób trudne zagadnienia z pogranicza wiary i nauk przyrodniczych. Istnienia Boga upatruje w porządku otaczającego nas świata oraz w istniejących prawidłowościach matematycznych. W opinii autora teologowie nie powinni bać się nauki i stosować religijnych wyjaśnień w celu tłumaczenia złożonych zagadnień przynależnych nauce. W związku z tym Michał Heller jest zdecydowanym przeciwnikiem teorii kreacjonizmu oraz „inteligentnego projektu”. Postuluje w swoich książkach, artykułach i wystąpieniach, aby Boga nie traktować jako „zapchajdziurę” do wypełniania luk we własnej wiedzy empirycznej. Jest jednocześnie przeciwnikiem skrajnych nurtów we współczesnej nauce, które jako przedmiot zainteresowania traktują wyłącznie to, co materialne, odrzucając sferę duchową (redukcjonizm, materializm czy determinizm).