Wilkozacy. Księżycowy sztylet

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 480
Data premiery: 23-10-2015
Wydawca: Fabryka Słów Sp. z o.o.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Po pierwszym rozbiorze Polska liże rany, a Sicz Zaporoska jest o krok od zagłady. Krwawa Katarzyna, przez Rosjan zwana Wielką, nie daruje Kozakom ostatniego powstania, ani ich umiłowania wolności. Nie wybacza nigdy i nikomu, nie toleruje wolnej myśli i wolnej woli. W efekcie dawni konfederaci barscy i dzielni mołojcy muszą zjednoczyć siły przeciwko odwiecznym wrogom.

Zagrożenie ze strony imperium moskiewskiego zmusiło Wilkozaków do osiedlenia się z dala od ludzkich siedzib. Jednak świat nie chce o nich zapomnieć. Nieoczekiwanie pojawia się artefakt, który jest śmiertelnie niebezpieczny dla walecznych Wilków...

Rafał Dębski z wprawą kreśli wojenne zmagania i polityczne intrygi. W opowieści nie brakuje też gorącej miłości i skrajnie grzesznych namiętności. Jest tu miejsce na płacz i śmiech, na honor i zdradę, przyjaźń i nienawiść oraz na wszystko, co znajduje się między pojęciami przyzwoitości i podłości.

Oprócz pełnowymiarowych i fascynujących bohaterów w "Księżycowym sztylecie" ważną rolę odgrywają postacie historyczne, między innymi Stanisław August Poniatowski, marszałek Małachowski, caryca Katarzyna czy ambasador von Stackelberg. Miłośnicy serii ponownie spotkają atamana Wilkozaków Micheja i jego wiernego druha Kiryła, starszych, mocniejszych i jeszcze bardziej interesujących. Kolejny raz ich wrogowie przekonają się, że nigdy nie wolno doprowadzać Wilka do ostateczności...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Dębski Rafał
Nazwa Wilkozacy. Księżycowy sztylet
Liczba stron 480
Data premiery 23-10-2015
Wydawca Fabryka Słów Sp. z o.o.
Oprawa miękka
ean 9788379641123
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wilkozacy. Księżycowy sztylet

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Rafał Dębski pojawił się na świecie w 1969 roku w Oleśnicy. Jest polskim autorem książek zaliczanych do różnych gatunków literackich: powieści historycznych, fantastycznych, sensacyjnych, science-fiction, kryminałów, książek wojennych czy romansów rycerskich. Z wykształcenia psycholog, absolwent psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podejmuje zatrudnienie jako psycholog szkolny w I Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie. Swój debiut literacki zaliczył w 1998 roku, kiedy jego opowiadanie pt. „Siódmy liść” ukazało się na łamach czasopisma „Nowa fantastyka”. Pierwsza powieść autorstwa Rafała Dębskiego ujrzała światło dzienne w 2005 i została wydana pod tytułem „Łzy Nemezis”. Pisarz w swojej dotychczasowej karierze literackiej opublikował takie cykle powieści jak „Wilkozacy”, „Rubieże Imperium”, „Żelazny kruk” oraz „Cykl o komisarzu Wrońskim”. Jego twórczość była publikowana w takich czasopismach jak „Science Fiction, Fantasy i Horror”, „Magia i Miecz” oraz „Fenix”. W pierwszym z wymienionych pism pełnił poza tym funkcję redaktora naczelnego w latach 2009- 2012. Ponadto Rafał Dębski podejmował współpracę z „Gazetą Rycerską” oraz z magazynami dla kobiet, a także tłumaczył literaturę z języka rosyjskiego. Za napisanie powieści pt. „Czarny Pergamin” oraz „Gwiazdozbiór kata” autor otrzymał nagrodę „Nautilus”. Do swoich ulubionych pisarzy zalicza takie postaci jak Karol Bunsch, Arkadij i Borys Strugaccy, Paweł Jasienica czy Antoni Czechow. Dębski jest znany zwłaszcza z powieści, których akcja rozgrywa się w czasach Średniowiecza. Już od wczesnych lat swojego życia fascynowały go motywy rycerskie, a w domu pisarza do dziś znajduje się na ścianie kolekcja szabli i mieczy. Pisarz w swojej twórczości ukazuje etos średniowiecznej Polski, opisuje przebieg walk militarnych, a także strategie polityczne polskich władców oraz przywódców wojsk. Koncentruje się przy tym nie tylko na ukazywaniu zwycięskich potyczek, lecz także porażek, błędów, zaniedbań i słabości. Cechą charakterystyczną twórczości Rafała Dębskiego są wciągające wątki romantyczne, opisy brutalnych scen, a także dobrze przemyślane i dynamiczne dialogi.