Wojna o pieniądz

(okładka miękka)
Wojna o pieniądz (okładka miękka, książki)
100/100
Autor: Hongbing Song
Liczba stron: 324
Data premiery: 15-11-2010
Wydawca: Wydawnictwo Wektory

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
45,00 zł
Special Price 28,99 zł
- +
LUB

Opis

Jakie są przyczyny kryzysów finansowych? Jak wygląda globalna wojna o pieniądz? Czemu zachodni świat tonie w długach?

Chiński analityk finansowy Song Hongbing próbuje ustalić, co złożyło się na kryzys zachodnich cywilizacji. Kto kontroluje emisję waluty? Kto dąży do uzależnienia ludzi od kredytów? Kto czerpie zyski z inflacji? W jakim celu utworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy? Na te i wiele innych pytań autor szuka odpowiedzi, sięgając do historii Ameryki i Europy. Analizę rozpoczyna od 1694 roku, kiedy powstał Bank Anglii. Później zagłębia się w historię finansowego imperium klanu Rothschildów oraz powołanie Rezerwy Federalnej. Analizuje wnikliwie udział środowisk finansowych w światowych konfliktach zbrojnych, rezygnację z parytetu złota, kryzys naftowy w latach 70-tych, katastrofę „azjatyckich tygrysów” w latach 90-tych oraz krach rynku nieruchomości w USA.

Song Hongbing przestrzega Chiny oraz rozwijające się rynki azjatyckie przed błędami Zachodu, które doprowadziły do dyktatury banków oraz utraty dobrobytu i suwerenności. „Wojna o pieniądz” to pouczająca lektura, która pozwala z innej perspektywy spojrzeć na rynki finansowe.

Dodatkowe informacje

Autor Hongbing Song
Nazwa Wojna o pieniądz
Liczba stron 324
Data premiery 15-11-2010
Wydawca Wydawnictwo Wektory
Oprawa miękka
Tłumacz Zajezierski Krzysztof
ean 9788360562451
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału chiński
Rok wydania 2010
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

„Wojna o pieniądz” to niełatwa lektura, ponieważ autor bez owijania w bawełnę uświadamia czytelnikom jaki wpływ na ich życie miały i mają rekiny finansjery. Kilka faktów, która przedstawia, może naprawdę zaszokować. Ale przede wszystkim autor wyjaśnia przyczyny kryzysu finansowego, z którym boryka się świat. Mam jednak małe zastrzeżenie co do języka. Autor posługuje się fachową terminologią przez co osoby mniej obeznane z pojęciami i instrumentami finansowymi mogą mieć kłopoty z pełnym zrozumieniem. Poza tym uważam, ze książka jest świetna!
Ocena
Recenzja wg Marko / (Dodano 11.11.2016)
Ostatnio sporo było literatury lekkiej, łatwej i przyjemnej, dlatego ostatnim zakupem była „Wojna o pieniądz”, czyli spojrzenie na kryzys finansowy Zachodu oczami chińskiego analityka finansowego. W miarę zagłębiania się w treść, rosło we mnie uczucie niesmaku, zniechęcenia, a chwilami przerażenia. Rynek finansowy jest bezwzględny, a ludzie, którzy nim rządzą mają ogromny wpływ na losy nie tylko jednostek, ale całego świata. To może nie jest tak bardzo odkrywcze, ale autor krok po kroku opisuje wydarzenia i decyzje, które doprowadziły do kryzysu i w tym jest coś szokującego. Polecam ku przestrodze.
Ocena
Recenzja wg Eulalia / (Dodano 17.10.2016)
Książka trafiła do mnie z polecenia, jakoś wcześniej jej nie dostrzegłem. O świecie wielkich finansów i kryzysie finansowym trochę wiem, więc bardzo chciałem przekonać się, do jakich wniosków doszedł autor. Moje pierwsze wrażenia są takie, że dość dużo w książce jest dyskusyjnych faktów, które niektórzy zapewne nazwaliby teoriami spiskowymi. Niemniej autor ma też wiele bardzo trafnych spostrzeżeń m.in. na temat elit finansowych rządzących światem poprzez kontrolę pieniądza. Warto przeczytać tę książkę, ale na pewno nie bezkrytycznie traktując treści jako prawdę objawioną.
Ocena
Recenzja wg Magdalena / (Dodano 06.09.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wojna o pieniądz

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.