Wroga miłość. Tom 1

(okładka miękka, książki)
87/100
Autor: Rose Ana
Liczba stron: 300
Data premiery: 01-07-2019
Wydawca: Wydawnictwo WasPos

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 26,49 zł
- +
LUB

Opis

Co byś zrobiła, gdyby całe Twoje życie było skupione na ukrywaniu się? Gdy nie możesz żyć pełnią życia, bo ciągle zagraża Ci śmiertelne niebezpieczeństwo? Adeline nigdy nie mogła czuć się bezpiecznie. Jej rodzina od lat ukrywała ją i jej siostrę przed wrogami ich ojca. Polowali na nie najlepsi łowcy na świecie. Dlatego głowa rodziny Adler przenosi je w nowe otoczenie, aż pod sam nos rodziny O'Donnell, wprost przed najpotężniejszych wrogów! Plan jest prosty: nie rzucać się w oczy. Być ostrożnym. Wróg tylko czeka na to, by zadać śmiertelny cios. Jednak jedna z sióstr zawsze była buntowniczką, robiła wszystkim na przekór i łamała wszelkie zasady.

Damion O'Donnell to pierworodny syn bossa mafijnego władającego całym Los Angeles; to… najmłodszy zabójca na świecie! Z uwagi na swoje umiejętności nazywany Demonem, jako jeden z nielicznych potrafi wyśledzić prawie każdego i zmieść go z powierzchni ziemi. Ale jego piętą achillesową okazują się siostry Adler. Kiedy te trafiają pod sam nos wroga, od razu budzą jego gniew. Przede wszystkim Adeline, która od pierwszego spojrzenia przyciąga jego zainteresowanie.

Czy Adeline zostanie w końcu rozpoznana? Czy może coś połączy tych dwoje? Czy Damion uratuje Adeline, czy może okaże się jej katem? Ich drogi krzyżują się bez przerwy, ale czy czas pozwoli im dojrzeć do pewnych rzeczy? Adeline jest waleczna, lecz czy to ją ocali? Bo przecież na każdego przychodzi w końcu czas.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Rose Ana
Nazwa Wroga miłość. Tom 1
Liczba stron 300
Data premiery 01-07-2019
Wydawca Wydawnictwo WasPos
Oprawa miękka
Tłumacz Muzyczyszyn Janusz
ean 9788366070608
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2019
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Adeline nie wie czym jest stabilność. W końcu ona i jej siostra całe życie uciekały przed wrogami ojca. Nowy dom, nowe miejsca, nieustanna ucieczka - znały tylko to. W myśl zasady, że "najciemniej jest pod latarnią" dziewczyny zamieszkują niedaleko źródła niebezpieczeństwa i zostają zapisane na uniwersytet, w którym również uczy się ich zabójca.

Damon to płatny zabójca. Pomimo młodego wieku jest najlepszy w swojej profesji. Od kilku lat poszukuje sióstr Adler, jednak bez powodzenia. Nikt nie wie jak wyglądają, a kiedy jest na ich tropie, one się rozpływają. Jednak młody mężczyzna jest zdeterminowany, aby osiągnąć swój cel, który nieco się rozmywa, kiedy poznaje Adeline. Dziewczynę, która pociąga go jak żadna inna. Damon postanawia złamać jej upór i ją zdobyć. Dla Adeline rozpoczyna się niebezpieczna gra o przetrwanie.

"Wroga miłość" to powieść o zakazanej miłości z wątkiem mafijnym w tle. Damon nie wie czym jest słodkość. Nauczony, że dostaje to czego chce, nie przyjmuje do wiadomości, że najpierw musi o coś powalczyć. Adeline początkowo nie jest mu chętna, ale on się nie poddaje. Chodzi za nią, osadza ją, aż ta w końcu mu ulega. Im więcej czasu ze sobą spędzają, tym bardziej się do siebie zbliżają, uczucie pomiędzy nimi ewoluuje i ofiara zaczyna dostrzegać w swoim łowcy coś więcej niż maskę opanowania i bezwzględności. Okazuje się, że oboje są więźniami nienawiści swoich rodziców, którzy chcą zniszczyć siebie wzajemnie, angażując w to własne dzieci. Trochę zdziwiło mi to, że Damon bez zastanowienia się tak uparcie dąży do zabicia dwóch, obcych sobie dziewczyn. Nie zastanawiał się czy są winne, nie zastanawiał się, dlaczego ich rodziny od lat prowadzą ze sobą konflikt. Ślepo robił co mu kazano i nie zadawał pytań. Chłopak często jest wybuchowy i lekkomyślny, nie przeszkadzało mi to do pewnego czasu. Był moment, kiedy Adeline nie mogła zrobić tego, o co ją prosił. Nie chciał wysłuchać jej wyjaśnienia i zrobił coś głupiego, czego nie powinno robić się ukochanej osobie. To był moment, kiedy stracił mój szacunek. Ta decyzja przyćmiła u mnie jego wcześniejszą troskę w stosunku do dziewczyny.
Przyznam, że najbardziej spodobała mi się kreacja głównej bohaterki. Adeline to delikatna i dobra dziewczyna, która troszczy się o swoją siostrę i innych. Stara się nie rzucać w oczy i trzymać się na uboczu. Próbuje być szarą myszką, co jej kompletnie nie wychodzi. Jednak chociaż wydaje się być cicha i spokojna, nie brakuje jej odwagi by zawalczyć o swoje. Trochę nie pasowało mi, że tak szybko znalazła przyjaciółki i nagle zaczęła wychodzić na imprezy, chociaż wcześniej tego unikała. Była to dla mnie mało naturalna przemiana.

"Wroga miłość" to powieść, która tworzy napięcie i rodzi masę pytań. W której razem z główną bohaterką stąpamy po kruchym lodzie. Nie jest to książka idealna, czasami łapały mnie momenty nudy, niekiedy nie rozumiałam zachowań bohaterów i było trochę chaotycznie. Akcja powieści mogłaby również częściej wykraczać poza uniwersytet i imprezy, ale autorka zdołała mnie zainteresować na tyle, bym sięgnęła po kolejną część. Znajdziemy tu odrobinę emocji, niebezpieczeństwa, walkę z własnymi uczuciami i lękami. To historia o miłości, która niesie ze sobą ryzyko, ale i nadzieję, że to uczucie przezwycięży nienawiść. Czy tak było w przypadku Damon'a i Adeline? Macie ochotę na współczesną, mafijną wersję "Romea i Julii"?
Ocena
Recenzja wg Red Girl Books / (Dodano 17.01.2020)
Książka jest super, wprowadza do umysłu i wyobraźni prawdziwy koktajl emocji. Zaskoczenie tym większe, że sięgając po Wrogą miłość nie przypuszczałam, że aż tak mnie urzeknie i to od samego początku. Jednak błyskawicznie wciągnęłam się w miłosne perypetie bohaterów, co było na swój sposób ekscytujące. Znakomita lektura na długie jesienne wieczory, pozwala oderwać się od codziennej rzeczywistości, przenosząc do świata burzliwych uczuć i emocji. Zachęcam do przeczytania, ciekawe urozmaicenie, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, kiedy ukaże się kolejna część na pewno także po nią sięgnę.
Ocena
Recenzja wg Super / (Dodano 30.12.2019)
Chcemy Wam przedstawić recenzję książki, którą objęłyśmy patronatem. Przygotujcie się na nie lada gratkę dla fanek zakazanego uczucia, akcji która rozgrywa się na studiach i bohaterów, którzy stoją na czele mafii. Zaskakujące połączenie tych wątków sprawiło, że tę historię czyta się w zastraszającym tempie. I jak wyszło tym razem?
Miłość, która doprowadza do śmierci. ŚMIERĆ OD KTÓREJ URATOWAĆ MOŻE TYLKO MIŁOŚĆ. Czy jesteście w stanie poznać Wrogą miłość?O tej historii długo nie zapomnicie. Pozbawi Was tchu i zatrzyma serce. Porazi namiętnością i zachłannością. A odkrycie tajemnic bohaterów może być zgubne...
Tak w skrócie opisałyśmy tę książkę, a teraz damy Wam więcej szczegółów.

Dwie potężne rodziny mafijne. Jedna poluje na drugą. Rodzina O'Donnell pragnie dorwać w swoje ręce i zabić siostry Adler. Dla Damiona, syna bossa mafijnego z Los Angeles, miało to być kolejne udane zadanie. Jednak siostry ciągle wymykają mu się z rąk. Co gorsza nikt ich nigdy nie widział. Nikt nie wie jak wyglądają. Co utrudnia mu zadanie. Damion jest najmłodszym zabójcą i najlepszym tropicielem, a to miało być kolejne proste zadanie...
Siostry Adler, żyją w ciągłym niebezpieczeństwie i w ukryciu. Uciekają by przeżyć. Gdy ich ojciec jako najnowszą kryjówkę wybiera miasto w którym włada rodzina O'Donnell, może to się okazać jego najlepszą oraz najgorszą decyzją. Bo najciemniej pod latarnią prawda? Ale nie przewidział, tego co może połączyć jego córki z synami O'Donnell. One same, choć wiedziały z kim mają do czynienia nie planowały takiego obrotu sprawy. Nawet ochroniarze, którzy pilnowali ich bez przerwy nie wiedzieli, że ich relacja osiąga coraz wyższe poziomy.
Adeline zdawała sobie sprawę z tego w co się pakuje, wiedziała kim jest Damion i jaki wyrok na nią czeka z jego rąk. Jednak pożądanie i namiętność powoli zaczęła jej przysłaniać jasność umysłu. Pytanie tylko czy podda się mu całkowicie?

"Uciekam od niego jak najdalej. Jego obecność powoduje, że dzieją się ze mną niestworzone rzeczy. Na pewno mu nie ulegnę. A jeżeli myśli, że przyjdę do niego po cokolwiek, to się grubo myli. Po moim trupie. Chyba, że będzie to mój ostatni oddech."

Studia, przyjaźnie, oraz rodzące się uczucie między Damionem, a Adeline. Pełno tajemnic, które sprawiały, że włos się jeżył na ręce. Czekałyśmy z zapartym tchem, aż wszystko się wyda. Autorka przez całą książkę trzymała nas w niepewności, aż w końcu zakończyła w takim momencie, że łzy prawie poleciały nam z bezradności. No jak tak można!!! I teraz czekaj człowieku na drugi tom :P

"Nigdy się ode mnie nie odwracaj. Bez względu na wszystko pozwól mi ze sobą porozmawiać. Rzeczy nigdy nie są takie, jak ktoś ci wmawia. Ufaj zawsze sobie, a zwłaszcza swojemu przeczuciu i sercu."

Ana świetnie wykreowała tutaj główne bohaterki. Nie tylko wygląd zewnętrzny był ciekawy, (te oczy Adeline np) ale również charaktery sióstr. Dzięki nim historia dostała wątków pobocznych, świetnych i czasami śmiesznych dialogów, szczypty akcji, oraz gry, w jaką grały ze swoimi oprawcami. My jako czytelnicy wiedziałyśmy z siostrami Adler kim one są, ale Damion i reszta jego świty nie i to było ciekawe doświadczenie. Razem z bohaterkami powieści ukrywałyśmy się przed ich nienawiścią :) Nasz zabójca, zaczął powoli tracić swoje serce dla Adeline, zaczął czuć i chciał, żeby te uczucia trwały.. czy tak będzie?

"Jestem pieprzonym szczęściarzem, że Bóg postawił mi ją na drodze. Teraz tak łatwo nie pozwolę jej odejść. Nawet, gdyby się waliło. Ona jest warta wszystkiego i ja jej to właśnie zamierzam dać."

Jedynym dla nas minusem tej historii był jednak wiek. Połączenie życia studenckiego z mafią i 21 letniego mężczyzny uznanego za najlepszego zabójce na świecie.. Już w wieku 15 lat pierwszy raz zabił. Tu trochę nam to nie grało. Jednak nie przeszkadzało nam to, by w wyobraźni dodać mu nieco lat :) Bo jego charakter, styl bycia i relacja z przyjaciółmi były idealne :)
Pomysł i fabuła tej historii wciąga i nie zostawi Was w spokoju przez najbliższe kilka godzin. Lekki styl pisania, duża ilość dialogów i naprzemienna narracja :) Zupełnie inny klimat i inne wykonanie niż w poprzedniej książce autorki. My jesteśmy zachwycone :)

Zostaniecie poddani próbie czy wytrzymacie do końca w pełnym napięciu i połączeniu rodzącego się, ale zakazanego uczucia. Dowiecie się czy Adeline wpadnie w końcu w sidła Damona i co to będzie oznaczało dla nich obojga i dla ich rodzin.
Mamy nadzieję, że drugi tom wyjdzie równie szybko, bo losy tych rodzin bardzo nas interesują i nie możemy doczekać się kontynuacji.


Ocena
Recenzja wg Papierowe Księżniczki / (Dodano 16.07.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wroga miłość. Tom 1

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł