Wymazani z pamięci

(okładka miękka, książki)
90/100
Autor: Borlik Piotr
Liczba stron: 392
Data premiery: 10-11-2020
Wydawca: Prószyński Media

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 30,99 zł
- +
LUB

Opis

Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o grupie błąkających się po ulicy dzieci w identycznych ubraniach. Okazuje się, że wszystkie były od dawna poszukiwane, ale poza tym nic ich nie łączy – są w różnym wieku, zaginęły w różnym czasie, w różnych miejscach i w różnych okolicznościach, które wciąż pozostają dla policji nierozwiązaną zagadką. Dzieci zgodnie twierdzą, że od czasu porwania nic nie pamiętają. Początkowa euforia rodziców powoli zmienia się w podejrzliwość i nieufność wobec odzyskanych dzieci – zmienionych, zupełnie nieprzypominających niewinnych pociech sprzed lat. Wkrótce wyłania się kolejna okoliczność: wszystkie panicznie boją się ciemności.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Borlik Piotr
Nazwa Wymazani z pamięci
Liczba stron 392
Data premiery 10-11-2020
Wydawca Prószyński Media
Oprawa miękka
ean 9788381693677
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Znany z pisania kryminałów Piotr Borlik tym razem pokusił się o thriller, który nosi tytuł „Wymazani z pamięci”. I ach, co to była za lektura! Dopracowana na najwyższym poziomie zarówno pod względem językowym jak i fabularnym. Opowiada historię zaginionych przed laty dzieci, a raczej ich bliskich – głównymi bohaterami są dwie matki i jeden starszy brat. Czytelnik obserwuje jak ich życie wyglądało przed odnalezieniem i po, jak męczą ich wyrzuty, troska o dzieci, a i denerwuje to, że sprawcy ciągle są na wolności. Obserwujemy ich myśli i uczucia, jak radzą sobie z zaistniałą sytuacją i jak dążą do złapania sprawców. Ciężko tak naprawdę dobrze tę książkę opisać, bo oddaje ona tak wiele. Porusza wiele ważnych tematów – oczywiście pierwszy to zaginięcia dzieci i krzywdy jakie są im wyrządzane. Drugi to sposób radzenia sobie rodziców, którym przez sekundę nieuwagi posypało się całe życie… Książka jest też pełna ogólnych spostrzeżeń dotyczących społeczeństwa, trafnych, acz smutnych. No i taki jest świat przedstawiony – mroczny i smutny. To bardzo mocny tytuł, który, jak na dobry thriller przystało, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Szczerze polecam!
Ocena
Recenzja wg Kryminał na talerzu / (Dodano 03.03.2021)
Jestem zaskoczona, bardzo! Piotr Borlik po raz kolejny udowodnił, jak niesamowicie różnorodne historie potrafi tworzyć. I jakie wciągające!

Szesnaścioro dzieci w wieku od ośmiu do siedemnastu lat pojawia się nagle w Gdańsku. Nie wiedzą, skąd się wzięły, ani co się z nimi działo wcześniej. Szybko okazuje się, że są to poszukiwane od lat ofiary uprowadzeń. Dzieci zniknęły w różnym czasie, w różnych okolicznościach, coś je jednak łączy...
Pod początkową ogromną radość rodziców zaczyna podszywać się niepokój. Dzieci ewidentnie coś ukrywają, zasłaniając się niepamięcią. Zadziwiająco dobrze sobie radzą, są samodzielne i tylko paniczny strach przed ciemnością wskazuje na przeżytą traumę. Więcej nie powiem, żeby nie psuć radości odkrywania kolejnych smaczków, które autor umiejętnie dawkuje, cały czas karmiąc nas nową porcją pytań.

Tajemnica, niepewność, niepokój prowadzą nas przez całą powieść. A jaki jest finał, to już musicie sprawdzić sami. Ja mam mieszane uczucia. Jedno jest jednak pewne: będziecie zaskoczeni, zapytacie: jak to? i przeanalizujecie wszystko jeszcze raz. Myślę, że zakończenie tej powieści wywoła niejedną dyskusję. I dobrze!

Kto został moim ulubionym bohaterem? Karolina oczywiście - waleczna, silna kobieta biorąca sprawy (i sprawiedliwość) we własne ręce. I Bydgoszcz - chcę ją zobaczyć, koniecznie!
Bardzo podobała mi się różnorodność postaci, wyrazistość postaw i charakterów, ich emocje, rozterki, lęki. Borlik stworzył postaci z krwi i kości, żywe, z różnym bagażem doświadczeń, stylem bycia i radzenia sobie (lub nie) z problemami. Zanurzył się oczywiście psychologiczną warstwę postaci, co jest już znakiem firmowym autora. Stawia bohaterów w trudnej sytuacji, dorzuca problemów i rozterek, miesza... Postaci nie mają z nim lekko. Brawo, ja to lubię. Czy polecam? Oczywiście!

Z jakim pytaniem zostaję po lekturze? Czy własna rodzina zawsze jest najlepszym miejscem dla dziecka...
i takim niepokojem, jak łatwo jest krzywdzić dziecko. Przez chwilę, przez całe dzieciństwo.
Ocena
Recenzja wg Zuza Maniek / (Dodano 18.11.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wymazani z pamięci

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł