Szanowni Klienci,
Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2021 roku sklep internetowy livro.pl zakończył działalność. Aby zwrócić lub zareklamować towar zakupiony w sklepie internetowym należy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta - telefonicznie: +48 22 460 0 460 lub mailowo: [email protected].

Wyrok

(okładka miękka)
92/100
Liczba stron: 544
Data premiery: 18-09-2019
Wydawca: Czwarta Strona

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 39,49 zł
- +

Opis

Dziesiąty tom bestsellerowego cyklu z Chyłką! 

Po zdanym egzaminie adwokackim, świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako główna siła napędowa kancelarii Żelazny & McVay. Pierwsza sprawa, jaką poprowadzi, niechybnie zaważy na całej jego przyszłości zawodowej. Kordian nie ma jednak żadnego wyboru – zostaje zmuszony przez Piotra Langera, by podjąć się obrony pewnego chłopaka w Poznaniu. Co ich łączy? I dlaczego Langerowi tak zależy na jego obronie?

Siedemnastolatek oskarżony jest o wyjątkowo krwawe zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, które łudząco przypomina sposób działania Sadysty z Mokotowa. Nie ma alibi, plącze się w zeznaniach, a dowody przemawiają przeciwko niemu. Nawet Chyłka jest przekonana, że tej sprawy nie da się wygrać…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Mróz Remigiusz
Nazwa Wyrok
Liczba stron 544
Data premiery 18-09-2019
Wydawca Czwarta Strona
Oprawa miękka
ean 9788366381933
Numer wydania I
Seria Joanna Chyłka
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 5

Kolejny z serii tom z Joanną Chyłką w roli głównej, a ja wciąż chętnie po to sięgam. Może kieruje mną ten szczególny rodzaj ekscytacji, który zawiera się w kryminałach Remigiusza Mroza.. W każdym razie ponownie robi się bardzo ciekawie, zaskakująco, żeby nie powiedzieć, nieprzewidywanie.. Chyłka i Zordon trzymają poziom, autor jak zwykle zapewnia odpowiedni poziom adrenaliny. Przyzwyczaiłam się już do tych bohaterów, polubiłam ich i tak sobie myślę, że chyba trudno byłoby mi się z nimi rozstać. Tymczasem zachęcam do poznania kolejnych zagmatwanych spraw będących udziałem Chyłki i Zordona..
Ocena
Recenzja wg Wyrok / (Dodano 09.07.2020)
"Wyrok" to dziesiąta część cyklu autorstwa Remigiusza Mroza, z mecenas Joanna Chyłką w roli głównej. Tym razem w centrum uwagi znajduje się jednak mecenas Kordian Oryński, który świeżo po zadanym egzaminie adwokackim otrzymuje pierwszą samodzielną sprawę. Chyłka już od początku nie wróży Zordonowi wygranej, mężczyzna jednak nie ma wyboru - do obrony zmuszony zostaje przez Piotra Langera. Czy oskarżony o brutalne zabójstwo siedemnastolatek to tylko kolejna kłoda rzucona pod nogi kancelarii Żelazny & McVay ? Czy nieśmiały, plączący się w zeznaniach chłopiec bez alibi to morderca z krwi i kości ? To najważniejsze pytania, na które odpowiedź znajdziemy na kartach tej książki. Już od pierwszych stron czuć, że książka jest zapowiedzią zmian jakie mają nastąpić w życiu bohaterów. Prowadzona przez Oryńskiego sprawa to kolejne interesujące i trzymające w napięciu śledztwo ale sam adwokat ukazuje nam swoje nowe oblicze. Życie zawodowe znacząco wpływa na jego relacje z Chyłką, która znajduje się na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej i staje w obliczu zagrożenia życia. Do gry powraca też dawny klient, Piotr Langer, który dodatkowo namiesza w życiu bohaterów. Pod wpływem nacisku ze strony przełożonych i presji czasu nasi bohaterowie mogą popełnić błąd, który zaważy na ich życiu. "Wyrok" to książka, którą czytałam z wypiekami na twarzy, a każda kolejna strona przynosiła mi coraz więcej emocji. Po lekturze poprzedniej części byłam ogromnie ciekawa jak rozwiąże się sprawa zdrowia głównej bohaterki i nie ukrywam, że nie wszystkie zastosowane przez autora rozwiązania przypadły mi do gustu, a znana z kontrowersyjnego działania mecenas Chyłka straciła w tej części nieco wyrazu. W całej tej historii zabrakło mi również konsekwencji w działaniu bohaterów i mam wrażenie, że autor zakończył historię tak, aby zostawić sobie furtkę dla różnych wersji dalszych wydarzeń. Jestem jednak ciekawa w jaki sposób potoczą sie dalsze losy bohaterów i mam nadzieję, że Chyłka wróci do dawnej formy a jej cięte riposty staną się znów motorem napędowym akcji. Wielbiciele cyklu z pewnością powinni sięgnąć po najnowszą część aby osobiście poznać losy uwielbiany bohaterów a tych, którzy nie znają jeszcze duetu Chyłka - Oryński zachęcam do poznania historii od początku i własnej oceny.
Ocena
Recenzja wg Czyczytasz / (Dodano 03.10.2019)
"Wyrok" to jubileuszowym tom serii o Joannie Chyłce. Dlatego spodziewałam się czegoś naprawdę specjalnego i wyjątkowego. Kocham tę serię z całego serca i chciałabym napisać o niej jak najlepiej, ale niestety pojawiły się tutaj momenty, które mnie zawiodły.

Siedemnastoletni Grzegorz brutalnie pozbawia życia swoich kolegów ze szkoły. Sprawę przyjmuje świeżo upieczony mecenas Oryński. Robi to jednak nie z własnej woli, ale dlatego, że przyjął propozycję, której nie mógł odrzucić.

Do tej pory bardzo lubiłam postać Langera. Wprowadzał on niemałe zamieszanie, a sam był wielowymiarową i nieoczywistą postacią. Jednak w tym momencie go znienawidziłam. To do czego się posunął w tym tomie sprawiło, że nie chcę o nim słyszeć.
Na szczęście było więcej scen z Kormakiem. Ostatnio został on trochę pominięty, a żywię do niego wielką nić sympatii, więc tu byłam miło zaskoczona. Jego pieśni w aucie umiliły mi lekturę w całej tej zawiłej historii.
Mecenas Oryński? Ja kupuję. Chyba po raz pierwszy byłam spokojna o Zordona w sądzie i nie czułam dystansu do jego roli jaką musi sprawować. Szkoda jednak, że sprawa zakończyła się w połowie książki.
Relacja Chyłki i Zordona również zasługuje na wspomnienie, ponieważ widać tu jak wiele są wstanie dla siebie zrobić. Jeżeli to co napisał autor okaże się prawdą, to nic ich nie powstrzyma. Zordon uraczył nas również pięknym cytatem o miłości. Jednak co przeszło mu przez myśl i był w stanie zrobić w gabinecie z pewną osobą, to w tamtym momencie Kordian stracił w moich oczach. Cały ten piękny cytat i postawa jaką zaprezentował nam w "Umorzeniu" straciła na wartości. Jednak ich pierwsza kłótnia była według mnie świetnie przedstawiona. Widać jak silna jest miedzy nimi relacja i do jakich sytuacji dochodzi na co na co dzień w związkach. Niestety ostanie zdania między Chyłką i Zordonem w ogóle do mnie nie trafiły. Jakby były pisane po to, żeby tylko były. W "Wyroku" ogólnie dzieje się wszystko i nic. Jakby autor ciągle chciał nas zaskakiwać, ale nie wiedział gdzie postawić sobie granicę. Nie chce wymieniać tego wszystkiego, żeby nie psuć wam frajdy z czytania, jednak dla mnie było tego za dużo.A na samą wisienkę autor zostawił sobie epilog. No mam nadzieję, że to tylko takie bujdy i że następny tom nie będzie naciągany, bo jak na razie śmierdzi mi "Trudnymi Sprawami", a tego byśmy nie chcieli. Jeśli się okaże, że to kolejny super plan Chyłki, gdzie są wtajemniczeni wszyscy do koła, a tylko nie Zordon to zadajmy sobie pytanie, który to już raz z kolei. Mam nadzieję, że tak nie będzie, bo już mnie to męczy. Jak przeczytałam posłowie to się popłakałam. Całe emocje ze mnie zeszły, dlatego że autor był w stanie rozdzielić naszą dwójkę, gdyby nie kochana osóbka. Nie wieżę, że autor potrafi być takim sadystą. Ta seria za dużo by straciła, gdyby tak się stało. . .
W najbliższym czasie przeczytam "Wyrok" ponownie. Na spokojnie, z pełną wiedzą co się wydarzy. Może wtedy moja głowa zrozumie co tam właściwie się stało.
Ocena
Recenzja wg _el_book_ / (Dodano 21.09.2019)
„Przekonała się, jak szybko upływa czas, dopiero gdy ten zaczął jej się kończyć”, czyli wybuchowy, emocjonalny i dynamiczny dziesiąty tom Chyłki.

Recenzja bez spoilerów, więc możesz czytać spokojnie... chyba. Wyrok to najbardziej wyczekiwana przeze mnie wrześniowa premiera i zarazem dziesiąty tom Chyłki. Jak wiecie Mróz słynie z cliffhangerowych zakończeń. Po Wyroku czytelnik musi przetworzyć jeszcze raz akcję tego tomu, gdyż dzieje się tam tyle, że nie sposób to ogarnąć za pierwszy razem.

Po zdanym egzaminie adwokackim świeżo upieczony mecenas Oryński ma zastąpić Chyłkę jako główna siła napędowa kancelarii Żelazny & McVay. Pierwsza sprawa, jaką poprowadzi, niechybnie zaważy na całej jego przyszłości zawodowej. Kordian nie ma jednak żadnego wyboru – zostaje zmuszony przez Piotra Langera, by podjąć się obrony pewnego chłopaka w Poznaniu. Co ich łączy? I dlaczego Langerowi tak zależy na jego obronie? Siedemnastolatek oskarżony jest o wyjątkowo krwawe zabójstwo dwóch kolegów ze szkoły, które łudząco przypomina sposób działania Sadysty z Mokotowa. Nie ma alibi, plącze się w zeznaniach, a dowody przemawiają przeciwko niemu. Nawet Chyłka jest przekonana, że tej sprawy nie da się wygrać…

Na każdą nową część Chyłki czekam z niecierpliwością, ponieważ jestem fanką tego cyklu. Jesień w tym roku obfituje w dużą ilość Chyłki i Zordona: dostaliśmy Wyrok, a w listopadzie drugi sezon serialu, który skupi się na wydarzeniach z Kasacji.

Wyrok to akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Tutaj nawet na moment nie zwalnia i wystarczy chwila, aby wszystko się zmieniło i... popsuło. To chyba najbardziej zwariowany tom ze wszystkich. A koniec jest prawdziwym ciosem dla fanów. Ja jednak głęboko wierzę, że ostatnie zdanie Wyroku jest kłamstwem. Nie można zostawiać czytelnika z takim zakończeniem. Jak teraz mamy wytrzymać do marca?

Relacja Chyłki i Zordono to złoto. Przez te kilka tomów budowali ją zawzięcie, aby teraz być razem. Możecie spodziewać się kilku chwytających serce wyznań (szczególnie to Kordiana – ci, którzy już przeczytali Wyrok, będą wiedzieli, o którym mówię, a reszcie nie będę spoilerować). Bohaterowie ciągle pokonują przeciwności losu i idą naprzód. Bardzo wyraźnie widać jaką drogę przeszli od pierwszego tomu. Chyłka nadal jest Chyłką, która w tym tomie zagłębia się w żarty i suchary. Oj, chyba za dużo siedzisz w Internecie, Chyłka. Natomiast Kordian nareszcie jest mecenasem. Gratulacje! Chyba wszyscy na to czekaliśmy.

Wyrok to tom, w którym sprawa kończy się w połowie książki, a dalej mamy rollercoaster emocjonalny. Melisa na pewno by pomogła. Szaleńcze tempo i Piotr Langer, który ponownie pokazuje, na co go stać. Nie mogę się doczekać kolejnej części, która pewnie w marcu, a do tego czasu przeczytam Wyrok jeszcze raz, aby na spokojnie przetrawić wszystko, co nam Mróz zaserwował.
Ocena
Recenzja wg alexx / (Dodano 16.09.2019)
Książka tradycyjnie ciekawa, ale może wystarczy już tej serii...
Ocena
Recenzja wg Fanka / (Dodano 15.09.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Wyrok

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł