Drogi Kliencie, 1 czerwca Livro.pl połączy się z Empik.com. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować Ci jeszcze szerszą ofertę produktów, lepsze ceny (w tym książki z atrakcyjnymi rabatami), wyższy standard obsługi oraz darmową dostawę w ramach programów Empik Premium oraz Empik Premium Free do salonów Empik, Paczkomatów, Żabek i innych punktów odbioru oraz Kurierem. Zapraszamy!

Z wielką odwagą

(okładka miękka, książki)
100/100
Autor: Brown Brene
Liczba stron: 280
Data premiery: 25-10-2013
Wydawca: Laurum

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Odważ się być wrażliwym!

Na podstawie dwunastu lat pionierskich badań nad związkami międzyludzkimi oraz takimi uczuciami, jak wstyd czy empatia Brené Brown obala kulturowy mit, zgodnie z którym wrażliwość jest słabością, oraz dowodzi, że tak naprawdę jest ona naszą najdokładniejszą miarą odwagi.

Doświadczana przez nas na co dzień niepewność, podejmowane ryzyko oraz groźba zranienia naszych uczuć definiują, co to znaczy być wrażliwym lub wykazywać się wielką śmiałością.

Brown wyjaśnia, w jaki sposób wrażliwość stanowi sedno trudnych emocji, takich jak lęk, żal i rozczarowanie, a jednocześnie jest miejscem narodzin miłości, uczucia przynależności, radości, empatii, innowacji i kreatywności. Autorka tłumaczy, że gdy odcinamy się od naszej wrażliwości, dystansujemy się od doświadczeń, które nadają naszemu życiu sens i znaczenie.

Książka Z odwagą nie jest poświęcona wygrywaniu bądź przegrywaniu. W świecie, w którym dominuje myślenie w kategoriach „nigdy dość”, a lęk stał się drugą naturą człowieka, wrażliwość jest czymś niemal wywrotowym. Niewygodnym. Czasem nawet nieco niebezpiecznym. Niewątpliwie, jeśli do niej sięgniemy, ryzyko, że ktoś nas skrytykuje lub że zostaniemy zranieni, znacznie wzrośnie. Jednak gdy cofniemy się i prześledzimy nasze życie, odkryjemy, że nic nie jest równie niekomfortowe, niebezpieczne lub bolesne, jak stanie z boku, zaglądanie do środka i zastanawianie się, jakby to było, gdybyśmy mieli odwagę wkroczyć na ring – niezależnie od tego, czy jest to nowy związek, ważne spotkanie, proces twórczy, czy trudna rozmowa z członkami rodziny.

Z odwagą to praktyczna i skuteczna nowa wizja, która pozwoli nam odkryć się przed innymi ludźmi.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Brown Brene
Nazwa Z wielką odwagą
Liczba stron 280
Data premiery 25-10-2013
Wydawca Laurum
Oprawa miękka
Tłumacz Owsiak Anna
ean 9788377466094
Numer wydania I
Rok wydania 2014
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Uwielbiam książki Brene Brown, ale ta naprawdę wszystko przebija. Gdybyśmy mogli rządzić z miejsca, które opisuje w tej książce, moglibyśmy zmienić świat. I to nie są tylko myśli i pomysły, ale sprawdzone sposoby, które badała przez wiele lat! Dostarcza tutaj wspaniałych przemyśleń i sugestii, aby przywódcy naprawdę mogli przeprowadzić te badania i zastosować je w praktyce. Zaczynam je ćwiczyć i wprowadzać metody do mojego życia, aby móc wpływać na pozytywne zmiany wokół mnie. Wszyscy możemy wywrzeć większy wpływ, niż zdajemy sobie sprawę. I nie trzeba być liderem, jeśli chodzi o zarządzanie dużymi grupami ludzi. Wszyscy jesteśmy liderami i możemy wpływać na zmiany z każdym, z kim się kontaktujemy.
Ocena
Recenzja wg odwaga / (Dodano 15.07.2019)
W rzeczywistości książka ta mogłaby być naprawdę zatytułowana: "Jak być lepszym człowiekiem i zastosować nowe "mięśnie" w biznesie przywództwa". Fascynujące jest to, że autorka nazywa siebie "profesorem naukowym" z doktoratem z pracy społecznej, a jej badania były obszerne i zróżnicowane, od przywódców wojskowych po nauczycieli. Jej idea, że ??niepewność może prowadzić do pozytywnych rezultatów "nieprzewidywalnych i niekontrolowanych powiązań", ma zastosowanie do rodziców, studentów i opiekunów oraz pracowników wszystkich rodzajów, a także liderów. Każdy, kto chce przejąć kontrolę nad swoim życiem i zrozumieć rolę pokory w relacjach międzyludzkich, będzie chciał przeczytać tę książkę.
Ocena
Recenzja wg wartościowe / (Dodano 13.06.2019)
Wspaniała książka, po wielokroć odkrywcza i dużo uświadamiająca. Z chwilą kiedy ją czytałam, zaczynałam rozumieć wiele rzeczy, a pewne kwestie zaczynałam postrzegać w innym świetle. Brene Brown obala wiele stereotypów dotyczących ludzkiej wrażliwości, to prawda, że okazywanie jej generalnie postrzegane jest jako słabość, wada. Książka Brene Brown pozwoliła mi przewartościować wiele poglądów i spostrzeżeń. Pomijając jednak wszystko inne, to o czym pisze Brene jest niezwykle ciekawe, budujące, motywujące do zmiany w życiu, do działania. Ten poradnik wyjątkowo miło mnie zaskoczył, polecam uwadze.
Ocena
Recenzja wg Wiele ciekawego przekazu / (Dodano 12.06.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Z wielką odwagą

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł