Zabytki Żydowskie w Polsce

(okładka twarda)
Zabytki Żydowskie w Polsce (okładka twarda, książki)
Autor: Dylewski Adam
Liczba stron: 112
Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Dragon

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Niełatwo we współczesnym krajobrazie odkryć ślady wielowiekowej obecności Żydów na ziemiach polskich. Świat wokół nieprzerwanie się zmienia i przekształca, pochłaniając i adaptując wszystko to, co zarzucone, zapomniane, zbędne. Ale ciągle jeszcze, nawet w najbliższej okolicy, można odnaleźć tajemnicze, trochę nieprzystające do współczesnej rzeczywistości obiekty – synagogi i kirkuty, przypominające dobitnie, że przez pierwsze tysiąclecie historii nasza ojczyzna stanowiła złożony i różnobarwny tygiel kulturowy.
 Prezentujemy wybór z ciągle bogatej listy polskich judaików. Niektóre z tych zabytków otrzymały nowe życie, a nawet są siedzibami wskrzeszonych wspólnot żydowskich. W innych działają muzea, biblioteki, sale wystawowe, fundacje, instytucje kultury. Wiele jest pustych, choć zabezpieczonych. Równie dużo walczy o przetrwanie, pozostając w zaniedbaniu i pod groźnym wpływem mijającego czasu. Niewątpliwie wszystkie są fascynujące.
 Wybierzmy się zatem na spotkanie z gośćmi ze wspólnej polsko-żydowskiej przeszłości, które uświadomi nas i wzbogaci, także w wiedzę konieczną do zidentyfikowania naszej tożsamości.

Dodatkowe informacje

Autor Dylewski Adam
Nazwa Zabytki Żydowskie w Polsce
Liczba stron 112
Oprawa twarda
Wydawca Wydawnictwo Dragon
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Grupa A5
Data premiery 15-10-2009
Język oryginału polski
Rok wydania 2009
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zabytki Żydowskie w Polsce

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: