-?... - Zapytał czas

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Data premiery: 14-05-2010
Wydawca: Wydawnictwo Akapit Press

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
21,90 zł
Special Price 16,99 zł
- +
LUB

Opis

Julia, Julia, i... Julia to trzy piękne, wrażliwe kobiety. Dzieli je wiele - wiek, temperament, poglądy i marzenia. Łączy jeszcze więcej - więzy krwi oraz wzajemna miłość i szacunek.

Powieść Siesickiej to refleksyjna zaduma nad sensem życia, przemijaniem oraz pięknem otaczającego nas świata. A świat ten oglądamy oczami doświadczonej babci Julii, dojrzałej i spełnionej Julii, oraz szalonej nastolatki Julki. Każda z nich opowiada nam swoją historię, każda dostrzega w życiu coś innego, o czym innym marzy i czego innego szuka.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Siesicka Krystyna
Nazwa -?... - Zapytał czas
Data premiery 14-05-2010
Wydawca Wydawnictwo Akapit Press
Lektor Kucówna Zofia
ean 9788362199037
Lektor języki polski
Numer wydania I
Czas trwania 5 godz.
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2010
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: -?... - Zapytał czas

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Krystyna Siesicka pojawiła się na świecie 22 listopada 1928 roku w Dęblinie, a zmarła 3 lipca 2015 roku w Warszawie. Polska pisarka, autorka książek dla młodzieży, dziennikarka, felietonistka oraz twórczyni scenariuszy do filmów fabularnych. Uczestniczka powstania warszawskiego i członek Związku Harcerzy Polskich. Absolwentka dziennikarstwa na Akademii Nauk Politycznych w Warszawie. Swój debiut w roli felietonistki zanotowała w 1955 roku na łamach tygodnika „Kobieta i Życie”. Krystyna Sieciska była redaktorką czasopisma „Horyzonty Techniki” oraz współpracowała z redakcją tygodnika młodzieżowego „Filipinka”. Podejmowała poza tym zatrudnienie jako urzędnik Biura Współpracy Kulturalnej z Zagranicą, a także urzędnik w Ministerstwie Kultury i Sztuki. Jako pisarka zadebiutowała w 1966 roku, kiedy światło dzienne ujrzała jej książka pt. „Zapałka na zakręcie”. Jest również autorką takich pozycji jak m.in.” „Beethoven i dżinsy”, „Jeziora osobliwości”, „Zatrzymaj echo”, „Powiem Julce” czy „Pejzaż sentymentalny”. Napisała ponadto scenariusze do takich filmów jak „Jezioro osobliwości”, „Urszula” oraz „Żuraw i czapla”. Krystyna Siesicka za swoją twórczość otrzymała liczne nagrody i odznaczenia, m.in. Orle Pióro, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy Nagrodę prezesa Rady Ministrów. Książki Krystyny Siesickiej ukazują ponadczasowe problemy, z którymi zmaga się młodzież każdego pokolenia. Autorka pisze m.in. o pierwszej miłości i związanej z nią emocjami – zarówno tymi przyjemnymi, jak i trudnymi. W swoich książkach unika bezpośredniego moralizatorstwa, lecz w nienarzucający się sposób skłania czytelników do refleksji nad wartościami takimi jak prawda, miłość, przyjaźń czy współczucie. Podejmuje także motyw odrzucenia, wewnętrznych rozterek, poczucia niezrozumienia czy konfliktów z rodzicami. Pokazuje, w jaki sposób przejść przez trudny okres dojrzewania, nauczyć się samodzielności i odnaleźć własną tożsamość. Krystyna Siesicka nie ubarwia rzeczywistości. W swoich książkach zwraca uwagę na to, że popełnione błędy rodzą określone konsekwencje, z którymi należy się zmierzyć.