Zarządzanie motywacją ekspertów - na przykładzie specjalistów z branży IT

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 172
Data premiery: 24-11-2016
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
45,00 zł
Special Price 32,49 zł
- +
LUB

Opis

W XXI wieku najcenniejszym kapitałem niemal każdej organizacji stali się wysokiej klasy fachowcy, którzy dzięki swoim kompetencjom oraz kreatywności stanowią kluczowy czynnik budowania przewagi konkurencyjnej. W tej grupie – z racji kierunku rozwoju współczesnej cywilizacji – najważniejsi stają się specjaliści operujący w obszarach najnowszych technologii informatycznych. Aby jednak w pełni możliwe było wykorzystanie ich potencjału, niezbędne jest nabycie przez kadrę menedżerską wiedzy i doświadczenia w zakresie (dość specyficznego) zarządzania tym kapitałem, ze szczególnym uwzględnieniem budowania efektywnych systemów motywacji.

Niniejsza książka – napisana przez praktyka, który wiele lat pracował zarówno jako „szeregowy” specjalista, jak i menedżer kierujący zespołami lub wydziałami informatycznymi – omawia tę niezwykle ważną problematykę zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Czytelnik nie znajdzie tutaj co prawda gotowych, uniwersalnych przepisów na każdą okazję, gdyż zdaniem autora takowe zwyczajnie nie istnieją, jednak nabywając wiedzę na temat specyfiki środowiska wysokiej klasy specjalistów, postaw osób z tej grupy zawodowej oraz czynników i aspektów, które je motywują lub demotywują, zbuduje bazę na podstawie której będzie w stanie skonstruować system motywacji najlepiej odpowiadający specyfice jego organizacji.

Pierwsza część książki, przedstawia w sposób syntetyczny, ale jednocześnie uporządkowany strukturalnie i logicznie, bardzo szeroki obszar wiedzy obejmujący takie zagadnienia jak teorie i systemy motywacji, zasoby ludzkie i kapitał intelektualny, wiedza i pracownicy wiedzy. Dzięki temu może być znakomicie wykorzystana jako repetytorium przez studentów takich kierunków jak zarządzanie, ekonomia czy innych podejmujących problematykę zarządzania zasobami ludzkimi.

Część druga, skupiająca się bardziej na praktycznych aspektach zarządzania wysokiej klasy specjalistami, powinna szczególnie zainteresować menedżerów i przedsiębiorców oraz osoby poszukujące inspiracji do badań w stosunkowo słabo spenetrowanym obszarze, jakim jest dosyć hermetyczne środowisko wysokiej klasy specjalistów high-tech.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Maziarz Leszek
Nazwa Zarządzanie motywacją ekspertów - na przykładzie specjalistów z branży IT
Liczba stron 172
Data premiery 24-11-2016
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Oprawa miękka
ean 9788375568783
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zarządzanie motywacją ekspertów - na przykładzie specjalistów z branży IT

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.