Zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem według koncepcji Beyond Budgeting. Jak zaprojektować system zarządzania, aby zdobyć przewagę w dynamicznym otoczeniu konkurencyjnym?

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 239
Data premiery: 28-08-2015
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Dynamiczne zmiany i turbulencje ery informacyjnej nieustannie stawiają współczesnym kadrom zarządzającym i menedżerskim nowe wyzwania. Sprostanie im narzuca często konieczność wdrażania zindywidualizowanych, spójnych i efektywnych rozwiązań z obszaru zarządzania uwzględniających specyfikę uwarunkowań rynkowych oraz wymagania interesariuszy. Odpowiedzią na te wyzwania może być wdrożenie tzw. koncepcji beyond budgeting, której celem jest rozwijanie potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstwa i przeprowadzanie radykalnej decentralizacji uprawnień i odpowiedzialności na niższe szczeble zarządzania, w taki sposób, aby przekładało się to na zwiększoną efektywność operacyjną przedsiębiorstwa oraz umożliwiało jego długofalowy wzrost. Wdrożenie tej koncepcji jest powiązane z odchodzeniem od nakazowo – kontrolnego stylu zarządzania, ujmowania rożnego typu działań w ścisłe ramy czasowe, utrzymywania konwencjonalnych, hierarchicznych struktur organizacyjnych, blokowania dostępu do informacji menedżerom poszczególnych szczebli zarządzania, a także wykorzystywania prostolinijnych, mechanicznych narzędzi motywowania i ewaluacji. Konsekwencją wdrożenia koncepcji beyond budgeting jest z kolei rezygnacja z tradycyjnego budżetowania i budżetów, jako anachronicznych instrumentów zarządzania, które mogą stanowić istotna barierę w rozwoju współczesnego przedsiębiorstwa.

Niniejsza publikacja jest jednym z pierwszych w języku polskim, tak obszernym i wnikliwym opracowaniem dotyczącym koncepcji beyond budgeting. Jest ona skierowana do praktyków zarządzania i rachunkowości zarządczej: dyrektorów operacyjnych i finansowych, menedżerów oraz specjalistów do spraw controllingu, którzy mają ambicje zwiększać efektywność działania swoich przedsiębiorstw poprzez konstruktywną krytykę dotychczasowych rozwiązań i wprowadzanie innowacyjnych usprawnień. Ze względu na walory teoriopoznawcze książka ta jest również mocno polecana wykładowcom uniwesytetów ekonomicznych oraz studentom kierunków ekonomicznych.

Dodatkowe informacje

Autor Norkowski Maciej
Nazwa Zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem według koncepcji Beyond Budgeting. Jak zaprojektować system zarządzania, aby zdobyć przewagę w dynamicznym otoczeniu konkurencyjnym?
Liczba stron 239
Data premiery 28-08-2015
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Oprawa miękka
ean 9788375567533
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem według koncepcji Beyond Budgeting. Jak zaprojektować system zarządzania, aby zdobyć przewagę w dynamicznym otoczeniu konkurencyjnym?

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 5,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.