Zatrzymaj echo

(okładka twarda, książki)
Liczba stron: 128
Data premiery: 14-08-2015
Wydawca: Wydawnictwo Akapit Press

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
19,90 zł
Special Price 15,49 zł
- +
LUB

Opis

Trzecia część "Zapałki na zakręcie". Trzecia, bo w "Pejzażu sentymentalnym" spotkaliśmy już Magdę i Marcina, ulubionych bohaterów czytelników. Autorka ciągle jednak otrzymywała dziesiątki "maili" z prośbą o kontynuację losów tej pary, a także losów Kacpra i Tiny.

"Zatrzymaj echo" jest książką pisaną na zamówienie, ale ci, którzy nie znają "Zapałki" i "Pejzażu" spotkają w tej opowieści wątki niezależne od poprzednich. W malowniczej scenerii letniskowej Osady szukając wspólnie bohaterów, za którymi tak tęsknią Czytelnicy, znajdziemy również dobrą Anielę hafciarkę, szalonego Piotrka i romantyczną, miłą Talię.

Jedną z głównych postaci fabularnych jest autorka, która wprowadza nas w tajemniczy świat swojej wyobraźni. Czy jest nią sama Krystyna Siesicka? Być może.

Książka nominowana do nagrody IBBY 2009.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Siesicka Krystyna
Nazwa Zatrzymaj echo
Liczba stron 128
Data premiery 14-08-2015
Wydawca Wydawnictwo Akapit Press
Oprawa twarda
ean 9788364379666
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zatrzymaj echo

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Krystyna Siesicka pojawiła się na świecie 22 listopada 1928 roku w Dęblinie, a zmarła 3 lipca 2015 roku w Warszawie. Polska pisarka, autorka książek dla młodzieży, dziennikarka, felietonistka oraz twórczyni scenariuszy do filmów fabularnych. Uczestniczka powstania warszawskiego i członek Związku Harcerzy Polskich. Absolwentka dziennikarstwa na Akademii Nauk Politycznych w Warszawie. Swój debiut w roli felietonistki zanotowała w 1955 roku na łamach tygodnika „Kobieta i Życie”. Krystyna Sieciska była redaktorką czasopisma „Horyzonty Techniki” oraz współpracowała z redakcją tygodnika młodzieżowego „Filipinka”. Podejmowała poza tym zatrudnienie jako urzędnik Biura Współpracy Kulturalnej z Zagranicą, a także urzędnik w Ministerstwie Kultury i Sztuki. Jako pisarka zadebiutowała w 1966 roku, kiedy światło dzienne ujrzała jej książka pt. „Zapałka na zakręcie”. Jest również autorką takich pozycji jak m.in.” „Beethoven i dżinsy”, „Jeziora osobliwości”, „Zatrzymaj echo”, „Powiem Julce” czy „Pejzaż sentymentalny”. Napisała ponadto scenariusze do takich filmów jak „Jezioro osobliwości”, „Urszula” oraz „Żuraw i czapla”. Krystyna Siesicka za swoją twórczość otrzymała liczne nagrody i odznaczenia, m.in. Orle Pióro, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy Nagrodę prezesa Rady Ministrów. Książki Krystyny Siesickiej ukazują ponadczasowe problemy, z którymi zmaga się młodzież każdego pokolenia. Autorka pisze m.in. o pierwszej miłości i związanej z nią emocjami – zarówno tymi przyjemnymi, jak i trudnymi. W swoich książkach unika bezpośredniego moralizatorstwa, lecz w nienarzucający się sposób skłania czytelników do refleksji nad wartościami takimi jak prawda, miłość, przyjaźń czy współczucie. Podejmuje także motyw odrzucenia, wewnętrznych rozterek, poczucia niezrozumienia czy konfliktów z rodzicami. Pokazuje, w jaki sposób przejść przez trudny okres dojrzewania, nauczyć się samodzielności i odnaleźć własną tożsamość. Krystyna Siesicka nie ubarwia rzeczywistości. W swoich książkach zwraca uwagę na to, że popełnione błędy rodzą określone konsekwencje, z którymi należy się zmierzyć.