Szanowni Klienci,
Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2021 roku sklep internetowy livro.pl zakończył działalność. Aby zwrócić lub zareklamować towar zakupiony w sklepie internetowym należy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta - telefonicznie: +48 22 460 0 460 lub mailowo: [email protected].

Żelazne zasady

(okładka miękka)
94/100
Autor: Polte Agata
Data premiery: 10-03-2021
Wydawca: Wydawnictwo NieZwykłe
Seria: Żelazne serca

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 39,49 zł
- +
LUB

Opis

Polska Cora Reilly!

„W tej historii pojawia się jeden z najlepiej wykreowanych męskich bohaterów, jakiego spotkałam w romansach mafijnych”.

Gorące Book Story

Kiedy ich drogi po raz pierwszy się przecięły, nie mieli pojęcia, że oboje pracują dla mafii.

Malia Ferro otrzymała szansę jedną na milion. Za ocalenie życia pewnej osobie mogła odciąć się od krwawej przeszłości. Nie zamierzała zmarnować tej okazji. W końcu z mafii nie można tak po prostu odejść.

Malia wyjeżdża do przyjaciółki, Laureen, do Bostonu. To jej pierwszy krok na drodze do normalności. Jednak, ku zaskoczeniu kobiety, na miejscu czekają na nią tylko klucze i karteczka z wyjaśnieniem.

Jakby tego było mało, pierwszego dnia po przyjeździe Malia przypadkiem wpada na samego Enza Tossella, zwanego Diabłem z Wybrzeża. Nie spodziewała się, że próbując zacząć nowe życie, pierwsze, co ją spotka, to wymierzona w głowę broń.

Wkrótce Enzo pozna tożsamość nieznajomej i postanowi wykorzystać kobietę do własnych celów. Co gorsza, chłopak Laureen ma taki sam plan. W ten sposób dwóch mafiosów będzie chciało wciągnąć ją do świata, z którego tak bardzo pragnęła uciec.

Czy dla Enza będzie to tylko czysty biznes?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Polte Agata
Nazwa Żelazne zasady
Data premiery 10-03-2021
Wydawca Wydawnictwo NieZwykłe
Oprawa miękka
ean 9788381785044
Numer wydania I
Seria Żelazne serca
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 10

Mam wrażenie, że o książkach Agaty Polte zbyt mało się mówi. A szkoda, ponieważ autorka pisze interesująco i w pełni wiarygodnie. Miałam przyjemność śledzić rozwój jej kariery od debiutu po dziś dzień i z przyjemnością zauważam, że z każdą kolejną książką jest co raz lepiej a przecież sam debiut Agaty Polte był już bardzo udany.

Tym razem nie powieść młodzieżowa a historia o mafii stanie się motywem przewodni książki tej autorki. I choć co raz częściej narzekam na przesyt tego motywu, w tym przypadku nie mam nic do zarzucenia - jest w miarę możliwości oryginalnie, pomysłowo, uczuciowo i miejscami nawet romantycznie, ale niemal od samego początku również niebezpiecznie co liczy się w przypadku mafii najbardziej.

Malia Ferro opowie nam swoją historię, która będzie zaskakująca i pełna niepowodzeń. Chciała uciec od mafii i zostawić za sobą krwawą przeszłość, ale nie jest tak łatwo porzucić swoje korzenie. Uciekła do Londynu, do przyjaciółki, ale już na miejscu pojawiły się pierwsze problemy. Laureen nie było, był za to sam Diabeł z Wybrzeża, Enza Tossella, który postanowił wykorzystać dziewczynę do własnych celów. Podobnie jak chłopak Laureen, przez co Malia stanie na rozdrożu a obie z dróg kończą się niepowodzeniem.

Lekka, ale i wciągająca. Z sympatycznymi (o ile można tak nazwać mafiosów) bohaterami na czele. Bardzo polubiłam Malię za jej charakter i walkę o siebie mimo trudnej decyzji, ale i samego Enza, który zdecydowanie miał w sobie wielki urok. W ich towarzystwie przeżyłam niebezpieczną, ale i pełną emocji przygodę, której szybko nie zapomnę i do której z przyjemnością wrócę w kolejnym tomie.

"Żelazne zasady" to bardzo dobry wstęp do mafijnego świata. Romantyczny, ale nie nachalnie, z bardzo wiarygodnymi bohaterami. Jedyny mój zarzut to stosunkowo mała liczba stron, bo przyznaję, że w takim towarzystwie chętnie spędziłabym więcej czasu. Jak dla mnie - jedna z najlepszych polskich książek o motywie mafii, napisana z pomysłem oraz cudowną chemią pomiędzy bohaterami.
Ocena
Recenzja wg ThievingBooks / (Dodano 25.03.2021)
Mafijne powieści chyba na dobre wpisały się w wydawniczy rynek. Wcale to nie dziwi - wszakże lubimy takie historie z nutką akcji i romansu; opowieści o uczuciach w świecie, w którym są one niebezpieczne i bohaterów, którzy się przed nimi wzbraniają. Agata Polte również poszła tym tropem. autorka, która dotychczas pisała raczej powieści młodzieżowe postanowiła spróbować czegoś nowego i oddać w ręce czytelników powieść całkiem nietuzinkową w jej literackim dorobku. Tak oto dostajemy historię Malii i Enzo, która doskonale wpisuje się w modę na mafijne powieści. I co ważne - jest całkiem dobra.

Kiedy Malia odchodzi z rodziny mafijnej i chce zacząć od nowa, z dala od wcześniejszego życia przez przypadek spotyka Enzo. Mężczyzna nazywany jest Diabłem z Wybrzeża i nie zamierza wypuścić dziewczyny ze swoich rąk. Problem tylko w tym, że Malia nie zamierza mu ulegać i jest jeszcze przebieglejsza niż przypuszczał.

Rzadko się zdarza, bym polubiła od samego początku oboje bohaterów w mafijnych powieściach, a także by główni bohaterowie tak do siebie pasowali, a tutaj wszystko zagrało idealnie. Malia to dziewczyna z mafijnego rodu Ferro, która wcale nie jest nieświadomą niczego dziewczyną żyjącą w mafijnym świecie. To tak naprawdę zabójca, tyle że w kobiecej skórze. Nie zawaha się przed niczym, by zdobyć to czego potrzebuje, zabijała na zlecenie, pracowała dla ojca. Naprawdę poczułam do niej sympatię. Nie da sobie w kaszę dmuchać, nie jest głupia, nie boi się niczego i jest w stanie wiele zaryzykować. Gdy zostaje uwikłana w podwójną intrygę, nie ma wyjścia. Gra tak naprawdę na dwa fronty i udaje się jej to naprawdę dobrze. Zaintrygowana śledziłam jej losy i zastanawiałam się, co się jeszcze w jej życiu. Co do Enzo, to sama jestem zdziwiona, ale od początku, choć jest raczej oschły, to chyba ujęło mnie jego poczucie humoru. Zwykle mafijni bosi są do bólu poważni, a on dobrze wyważał te cechy. W powieści mamy też sporą ilość bohaterów drugoplanowych, z których najważniejszymi są przyjaciółka Malii, siostra Enzo - Cloe oraz co ciekawe Matteo, który mam wrażenie ma zadatki na bohatera kolejnej części tej serii.

Biorąc do ręki tę powieść spodziewałam się raczej standardowych posunięć, jakie możemy spotkać w powieściach z tematyki mafijnej. I choć owszem, wiele motywów się powtarza, to muszę przyznać, że Agata Polte zrobiła naprawdę kawał dobrej roboty. Książkę czyta się nad wyraz lekko, jest napisana płynnie, z poczuciem humoru. Już od samego początku powieści między głównymi bohaterami iskrzy tak, że aż ta energia wyziera z kartek książki. Co prawda im dalej w książkę, tym bardziej robiło się intrygująco, a atmosfera pomiędzy Malią i Enzo zrobiła się nieco poważniejsza, ale i tak było tu czuć chemię. Tak jak wspominałam pod koniec to nawarstwienie intryg i tajemnic pomiędzy bohaterami nawarstwiło się, przez co miałam wrażenie, że i taka lekka atmosfera pomiędzy bohaterami się ulotniła, ale i tak muszę przyznać, że czytało się tę książkę od początku do samego końca z zaciekawieniem. Nim się obejrzałam, tak naprawdę powieść była za mną. Oprócz tego przyznam, że minusem było jak dla mnie to, że autorka za szybko wszystko wprowadzała wszystkie postaci. Czasami musiałam bardzo głęboko wracać pamięcią do tego, kto kim jest i czułam dezorientację, ale być może to uczucie tylko mi się udzieliło, więc wielu czytelników nawet go nie zauważy. Poza tym z bólem muszę przyznać, że wiele sytuacji było dla mnie niezrozumiałych, miałam wrażenie, że coś pominęłam, choć skrupulatnie czytałam każde słowo. Nie będę ukrywać, że Polte stworzyła bardzo rozbudowany świat i choć skrzętnie skorzystała z powielanych motywów, to dodała kilka ,,innowacji" w mafijnym świecie, dzięki czemu nie miałam wrażenia, że jestem bombardowana tą samą historią, tylko, że w innym wydaniu. A to naprawdę duża zaleta pośród wielu powieści mafijnych.

,,Żelazne zasady" to powieść osadzona w mafijnym świecie, która moim zdaniem jest całkiem dobrą propozycją na wieczór. Co prawda, zabrakło mi w niej kilku elementów, niezrozumiałe dla mnie przeskoki przez które byłam zdezorientowana, ale też należy docenić Agatę Polte za to, że wykreowała ciekawych bohaterów i wymyśliła intrygę, która napędza całą tę historię. Jak dla mnie to dobry wstęp do kolejnej części tej serii i z chęcią po nią sięgnę. Jestem ciekawa, co autorka nam zaoferuje.

Ocena
Recenzja wg Mój Świat Literatury / (Dodano 24.03.2021)
Mafijne powieści chyba na dobre wpisały się w wydawniczy rynek. Wcale to nie dziwi - wszakże lubimy takie historie z nutką akcji i romansu; opowieści o uczuciach w świecie, w którym są one niebezpieczne i bohaterów, którzy się przed nimi wzbraniają. Agata Polte również poszła tym tropem. autorka, która dotychczas pisała raczej powieści młodzieżowe postanowiła spróbować czegoś nowego i oddać w ręce czytelników powieść całkiem nietuzinkową w jej literackim dorobku. Tak oto dostajemy historię Malii i Enzo, która doskonale wpisuje się w modę na mafijne powieści. I co ważne - jest całkiem dobra.

Kiedy Malia odchodzi z rodziny mafijnej i chce zacząć od nowa, z dala od wcześniejszego życia przez przypadek spotyka Enzo. Mężczyzna nazywany jest Diabłem z Wybrzeża i nie zamierza wypuścić dziewczyny ze swoich rąk. Problem tylko w tym, że Malia nie zamierza mu ulegać i jest jeszcze przebieglejsza niż przypuszczał.

Rzadko się zdarza, bym polubiła od samego początku oboje bohaterów w mafijnych powieściach, a także by główni bohaterowie tak do siebie pasowali, a tutaj wszystko zagrało idealnie. Malia to dziewczyna z mafijnego rodu Ferro, która wcale nie jest nieświadomą niczego dziewczyną żyjącą w mafijnym świecie. To tak naprawdę zabójca, tyle że w kobiecej skórze. Nie zawaha się przed niczym, by zdobyć to czego potrzebuje, zabijała na zlecenie, pracowała dla ojca. Naprawdę poczułam do niej sympatię. Nie da sobie w kaszę dmuchać, nie jest głupia, nie boi się niczego i jest w stanie wiele zaryzykować. Gdy zostaje uwikłana w podwójną intrygę, nie ma wyjścia. Gra tak naprawdę na dwa fronty i udaje się jej to naprawdę dobrze. Zaintrygowana śledziłam jej losy i zastanawiałam się, co się jeszcze w jej życiu. Co do Enzo, to sama jestem zdziwiona, ale od początku, choć jest raczej oschły, to chyba ujęło mnie jego poczucie humoru. Zwykle mafijni bosi są do bólu poważni, a on dobrze wyważał te cechy. W powieści mamy też sporą ilość bohaterów drugoplanowych, z których najważniejszymi są przyjaciółka Malii, siostra Enzo - Cloe oraz co ciekawe Matteo, który mam wrażenie ma zadatki na bohatera kolejnej części tej serii.

Biorąc do ręki tę powieść spodziewałam się raczej standardowych posunięć, jakie możemy spotkać w powieściach z tematyki mafijnej. I choć owszem, wiele motywów się powtarza, to muszę przyznać, że Agata Polte zrobiła naprawdę kawał dobrej roboty. Książkę czyta się nad wyraz lekko, jest napisana płynnie, z poczuciem humoru. Już od samego początku powieści między głównymi bohaterami iskrzy tak, że aż ta energia wyziera z kartek książki. Co prawda im dalej w książkę, tym bardziej robiło się intrygująco, a atmosfera pomiędzy Malią i Enzo zrobiła się nieco poważniejsza, ale i tak było tu czuć chemię. Tak jak wspominałam pod koniec to nawarstwienie intryg i tajemnic pomiędzy bohaterami nawarstwiło się, przez co miałam wrażenie, że i taka lekka atmosfera pomiędzy bohaterami się ulotniła, ale i tak muszę przyznać, że czytało się tę książkę od początku do samego końca z zaciekawieniem. Nim się obejrzałam, tak naprawdę powieść była za mną. Oprócz tego przyznam, że minusem było jak dla mnie to, że autorka za szybko wszystko wprowadzała wszystkie postaci. Czasami musiałam bardzo głęboko wracać pamięcią do tego, kto kim jest i czułam dezorientację, ale być może to uczucie tylko mi się udzieliło, więc wielu czytelników nawet go nie zauważy. Poza tym z bólem muszę przyznać, że wiele sytuacji było dla mnie niezrozumiałych, miałam wrażenie, że coś pominęłam, choć skrupulatnie czytałam każde słowo. Nie będę ukrywać, że Polte stworzyła bardzo rozbudowany świat i choć skrzętnie skorzystała z powielanych motywów, to dodała kilka ,,innowacji" w mafijnym świecie, dzięki czemu nie miałam wrażenia, że jestem bombardowana tą samą historią, tylko, że w innym wydaniu. A to naprawdę duża zaleta pośród wielu powieści mafijnych.

,,Żelazne zasady" to powieść osadzona w mafijnym świecie, która moim zdaniem jest całkiem dobrą propozycją na wieczór. Co prawda, zabrakło mi w niej kilku elementów, niezrozumiałe dla mnie przeskoki przez które byłam zdezorientowana, ale też należy docenić Agatę Polte za to, że wykreowała ciekawych bohaterów i wymyśliła intrygę, która napędza całą tę historię. Jak dla mnie to dobry wstęp do kolejnej części tej serii i z chęcią po nią sięgnę. Jestem ciekawa, co autorka nam zaoferuje.

Ocena
Recenzja wg Mój Świat Literatury / (Dodano 24.03.2021)
Co to była za książka! Uwielbiam historie z wątkiem mafijnym, bo kojarzą mi się z dużymi emocjami i stanowczymi męskimi bohaterami, którzy emanują bezwzględnością, seksapilem i pożądaniem. I Enzo zdecydowanie wpisuje się w mój wzór mafijnego bohatera. Z jednej strony był stanowczy i nie znosił sprzeciwu, ale z drugiej strony potrafił być czuły i troskliwy. Pozwolił Malii, żeby owinęła go sobie wokół palca, ale kiedy było trzeba, to umiał się jej postawić. Postać Malii również została świetnie wykreowana. Jak na kobietę przystało, była zmienna, ale w pozytywnym znaczeniu. Ulegała pokusie i pożądaniu, gdy na jej drodze stanął Enzo, ale kiedy było trzeba, potrafiła pokazać mu pazurki. Bohaterowie świetnie się uzupełniali, a w duecie stanowili mieszankę wybuchową. Pyskaty język Malii wprowadzał gorącą atmosferę, która doprowadzała mężczyznę do szału. Uwielbiałam te ich słowne potyczki!

Bardzo podobało mi się również to, że przez całą historię autorka utrzymywała atmosferę niepewności, co do intencji bohaterów. Sytuacja była tak zmienna, że w pewnym momencie sama nie wiedziałam, czy są oni w jednej drużynie, czy może jednak każde z nich działa indywidualnie i myśli tylko o sobie. A zasianie w czytelniku takich wątpliwości nie jest łatwe.
Poza tym autorka ma świetny styl i książkę po prostu się pochłania. Nie można się od niej oderwać. Osobiście przeczytałam ją w jeden dzień, co naprawdę mi się nie zdarza, więc to już o czymś świadczy
Ocena
Recenzja wg czytaniepogodzinach / (Dodano 23.03.2021)
"Zwykle tak bywało, bo chociaż mamy dwudziesty pierwszy wiek, niektórzy faceci nadal sądzą, że kobiety nadają się tylko do pieprzenia i tego, by im usługiwać. Nie mogą zabierać głosu i się stawiać, a gdyby ich obrażały albo wyśmiewały, w ogóle miałyby przejebane. Zasługują na szacunek, o ile zawsze się im podporządkowują."
Uwielbiam ten moment gdy bierzesz książkę do ręki i nie spodziewasz niczego specjalnego, aż nagle zdajesz sobie sprawę, że minęłaś już połowę i nie jesteś w stanie jej odłożyć, a właśnie tak było w tym przypadku. Od razu zaznaczę, że temat mafii, to nie jest coś co mnie specjalnie przyciąga do czytania (oczywiście oprócz książek Cory Reilly), jednak pomimo, że "Żelazne zasady" nie odkrywają Ameryki w tym gatunku, to zdecydowanie przyciągają uwagę. To co zwróciło moją uwagę podczas lektury, to fakt, że ta historia jest idealnie skomponowana, jest w niej bardzo dobrze poprowadzony i wciągający wątek sensacyjny (świetna końcówka), jest odrobina humoru, która sprawia, że całość nie jest przyciężka, no i oczywiście, jak w każdej tego typie powieści, jest wątek miłosny. Jeżeli już jesteśmy przy Enzo i Malii, to muszę powiedzieć, że to jedna z najlepszych relacji damsko-męskich, o jakich ostatnio czytałam, to wyraziści bohaterowie, dojrzali, namiętni, którzy wiedzą czym jest obowiązek wobec rodziny, i którzy doskonale zdają sobie sprawę, że w świecie w którym przyszlo im żyć, prawdziwe uczucie i zaufanie to towar deficytowy, więc nie chodzą i nie jęczą jacy są nieszczęśliwi, tylko robią to co do nich należy. Po przeczytaniu "Żelaznych zasad" mam tylko jedno pytanie... Kiedy kolejny tom?
Ocena
Recenzja wg Life_substitute / (Dodano 21.03.2021)
Niewiele znajdziecie u mnie książek mafijnych. Zdarzają się jednak wyjątki, obok których nie mogę przejść obojętnie. Po przeczytaniu zaledwie paru zdań, od razu przyjęłam współpracę. Nie żałuję ani jednej strony.

Zacięta walka o śmierć i życie. Malia chce z tym skończyć. Nie wie jednak, że to nie ona gra pierwsze skrzypce i nie łatwo odciąć się od rodzinnej przeszłości. Na jej drodze staje Enzo, który szantażem wymusza współpracę. Z drugiej strony jest chłopak Laureen, jej przyjaciółki, który także wciąga ją w mafijne porachunki. Malia stoi pod ścianą. Jeden błąd skończy się śmiercią jej bliskich.

Nie ukrywam, że zawsze mam obawy, czy z czasem fabuła nie przygaśnie, nie zmieni się w tani romans. Ulga na sercu, nic takiego nie miało miejsca. Malia jest po prostu boska, pewna siebie, wyszczekana. Pokochałam ją od samego początku. To samo spotkało mnie z Enzem, z wierzchu skała, a w środku... to w sumie bardzo miły facet
Ocena
Recenzja wg moniczyta / (Dodano 18.03.2021)
„Nie wydałabym swoich najbliższych na torturach, ale gdyby ktoś podetknął mi pod nos, takie perfumy, sprzedałabym nawet martwego ojca.”

Malia Anna Ferro - Żelazna Dziewczyna i Enzo Tossel - Diabeł z Wybrzeża.
Ona (i to dosłownie) wpadła na niego w strugach deszczu, a jedno spojrzenie wystarczyło by tych dwoje połączyła więź i sprawa życia i śmierci, od której Malia, próbowała się odciąć raz na zawsze i pomimo swoich ponad przeciętnych umiejętności, skończyć, uciec i stać się zwykłą dziewczyną. Enzo, nie wierzy w przypadki takie jak ten. Postanawia wykorzystać ją do swoich celów, szantażując ją, jedyną rzeczą na jakiej jej tak na prawdę zależy. W tym sam czasie, Malia, by ratować swoją przyjaciółkę z rąk jej ( jak się okazuje ), fałszywej miłości, musi zbliżyć się do Enzo, na tyle blisko, by w pełni jej zaufał i wpuścił do swojego życia. Jednak igrając ze sobą, nie przewidzieli, że ich pożądanie, pociąg, wzajemna fascynacja, odkrywanie siebie i cholerne zauroczenie, może doprowadzić do przekroczenia pewnej granicy, gdzie wszystko inne się nie liczy, gdy w grę w wchodzą uczucia. Jednak najlepszym wyjściem z sytuacji, gdy nie możesz sobie pozwolić na miłość, jest zdrada, której druga strona nie ma prawa wybaczyć...A jeśli od początku to była tylko gra? Jednak, kto okaże się lepszym graczem, musicie przekonać się sami.
Ta książka oczarowała mnie od pierwszych stron, a Maila zauroczyła, jak chyba, jeszcze żadna inna bohaterka. Jej zasady, charyzma, pewność siebie, umiejętności, urok, a w niektórych momentach urocza bezradność, czyni z niej taką „kilerkę z sąsiedztwa”
Ocena
Recenzja wg EroticBooksLoverAneta / (Dodano 12.03.2021)
Stwierdziłam ostatnio, że przeważająca ilość, po jakie sięgam to właśnie romanse mafijne. Wręcz mogłabym stwierdzić tak jak jeden z bohaterów, że „mafia to ja”. Szczerze mówiąc to w tej dziedzinie ciężko mnie już zaskoczyć, ale jednak czasami zdarza się, że pomysłowość autorów mnie zadziwia i trafia się na prawdziwe perełki. Oczywiście zdarzają się również trochę gorsze lektury, a jak myślicie, jak było w przypadku „Żelaznych zasad”?

Uwaga, uwaga – dawno mnie tak książka nie wciągnęła, oj dawno! Przeczytałam ją w jeden, JEDEN dzień, co raczej jest dla mnie prawdziwym wyczynem na miarę zdobycia Mount Everest, przy dwójce małych urwisów w domu i normalnej pracy na całym etacie. Autorka fenomenalnie wykreowała głównych bohaterów.

Enzo Tossel – Diabeł z Wybrzeża, to bezwzględny boss mafii, który dla dobra swojej rodziny i przyjaciół jest gotowy na wszystko i nie cofnie się przed niczym. Do tego niesamowicie inteligentny i przebiegły, z reguły wyprzedza swoich wrogów o kilka kroków. Jest przystojny i honorowy, stoi na czele jednej z rodzin rządzących Bostonem i mimo swojej pozycji, nie wyręcza się swoimi pracownikami i niektóre sprawy załatwia osobiście. Jego poukładany świat nagle zaburza pewna pyskata dziewczyna, która wpada na niego pod restauracją.

Malia Ferro – Żelazna zabójczyni, to młoda kobieta, która od dziecka była szkolona i wychowywana w mafijnym półświatku. Jest jedną z najlepszych i skutecznych zabójców. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej wartości. Temperamentna i nigdy nie przebiera w słowach, każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie, nie chciałby się jej narazić. Jednak skrycie marzyła o prawdziwej wolności i spokoju. Dostała jedyną szansę od losu – mogła odejść i zacząć wieść takie życie, jakie pragnęła, z daleka od gangsterskich porachunków. Początkowo wszystko szło po jej myśli, aż do niefortunnego spotkania. Co wyniknie ze spotkania się Diabła z Wybrzeża z Żelazną zabójczynią? Czy Mali uda się zupełnie odciąć od mafijnego świata? Czy dwójka osób pozornie nieposiadająca uczuć będzie w stanie sobie zaufać i wpuścić do swojego serca miłość? A może to wszystko okaże się wielką grą?

Jestem pod dużym wrażeniem tej książki i zdecydowanie pragnę więcej i czekam na kolejne części. Polubiłam główną bohaterkę od razu, od pierwszej strony i mimo iż czasami sama do końca nie wiedziała, co robi, to i tak jej postać wpisała się idealnie w moje gusta. Jest silna, groźna a do tego niepozorna i sprytna, z charakterem i ogromnym sercem. Przede wszystkim jest wyraźna, a nie jakaś mamałyga, która wiecznie coś przeżywa, a nie robi nic. Zresztą postać Enza też jest niczego sobie, chodzący Bóg seksu, bezwzględny, ale sprawiedliwy, wierny i lojalny, który nie da skrzywdzić osób, na których mu zależy. Mimo iż stanowią wybuchowe połączenie, to uzupełniają się idealnie. Ich wspólne potyczki słowne dostarczają przyjemną dawkę humoru. Cała ich historia naszpikowana jest zwrotami akcji, które niejednokrotnie przyspieszą czytelnikowi puls. W niektórych momentach nie wiadomo, kto jest po czyjej stronie, komu można na prawdę zaufać. Dla mnie rewelacja. Uwielbiam takie książki, dodatkowo przyglądamy się, jak na naszych oczach pomału kiełkuje wzajemna miłość, dla której są gotowi na największe poświęcenie. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do lektury, a dla fanów mafijnych romansów to pozycja absolutnego #mustread.
Ocena
Recenzja wg Książka w autobusie / (Dodano 12.03.2021)
Wczoraj w godzinach porannych, mój kochany listonosz dostarczył mi tę książkę. Uwierzcie, musiałam ze sobą walczyć, by jej od razu nie otworzyć i zacząć czytać. Na marne! Ta książka po prostu do mnie krzyczała " weź mnie" . Pomyślałam, że przeczytam tylko kilka stron, ale w jej przypadku, to było nierealne!
Ocena
Recenzja wg ja.czytam / (Dodano 11.03.2021)
„Zastawił na mnie pułapkę, która coraz bardziej się zaciskała. A ja… nie chciałam się z niej uwalniać.”

Ta wojna nie będzie pozbawiona strat. Z kobietą taką jak Mal się nie dyskutuje. Czy ktoś będzie w stanie w końcu ją okiełznać ? Enzo będzie miał ciężko orzech do zgryzienia. Ale czy kobieta, która zakończyła mafijne życie wróci do tego świata ?

„Przez moment w jej oczach płonął taki ogień, że od razu wiedziałem iż ta kobieta, ma w sobie coś, czego brakowało innym, które spotkałem na swojej drodze.”

To miały być wakacje dla Malii, która uwolniła się od mafii i teraz żyje tylko dla siebie, jednak mafia nie da tak łatwo o sobie zapomnieć zwłaszcza, że jej rodzina i jej najbliższa przyjaciółka związała się z mafiozem i ona dziwnym trafem wpada na samego króla, który rządzi wybrzeżem, którego nazywają diabłem. Diabłem wybrzeża. I co teraz ?

„Kim ona, k*** była ? Aniołem wysłanym, by mnie nawrócił ? Czy demonem, który miał zaprowadzić mnie prościutko do piekła ?”

Enzo jest tutaj panem i władcą, nikt nie powinien mu wchodzić w drogę, jednak ma niedokończone sprawy, które się za nim ciągną. I rachunki, które przyszedł czas wyrównać. Niby przypadek, a może przeznaczenie, bo na ulicy wpada na niego żelazna dziewczyna, która może mu pomóc, ale musi znaleźć coś, co zachęci ją do współpracy. Czy groźba będzie tutaj odpowiednia ?

„Ja zacząłem tę grę, ale zdecydowanie nie tylko ja ustaliłem zasady.”

Kiedy są w swoim towarzystwie ogień między nimi płonie. Czy można się zarówno kochać jak i nienawidzić ? Czy w mafijnym świecie takie połączenie jest odpowiednie ? Ten świat nie idzie według utartych schematów, ale wrogowie tylko czekają na ich błąd. Po czyjej stronie stanie Mal ? Czy kobieta, która odeszła od mafii będzie w stanie ponownie do niej powrócić czy też odetnie się na zawsze ?

Agata zbudowała dwa bardzo ważna, dla mnie jako czytelnika elementy. Ciekawą, wciągającą akcję, która jest bardzo dobrze napisana. Przede wszystkim z ładem i składem, nie pędzi z akcją i koncentruje się na głównym wątku, a nie wprowadza ich milion i potem sama się gubi. Nie ma długich, nudnych opisów, a sama akcja jest mega dynamiczna, tajemnicza i napisana z charakterem. Druga rzecz to bohaterowie. Świetnie wykreowani i świadomie kierowani przez Autorkę. Nie byli jakimiś ciepłymi kluskami, które nie wiedzą na jakim świecie są i co w ogóle w tej książce robią. Nie, byli rzeczowi, charakterni i z powerem.

Nie brakuje zwrotów, znaków zapytania i zaskoczeń. Uważam po pierwsze, że jest to książka, jeśli chodzi o charakter bohaterów podobna do Mel i Liama z Ruthless people, właśnie. Jeżeli ma Wam naświetlić bohaterów, to właśnie wybrałabym ich. Dodatkowo muszę to napisać, ale jest to trzecia Autorka w tym wydawnictwie przez duże A obok Anny Wolf i Moniki Nerc, która pisze dobre, wciągające i intrygujące czytelnika książki. Myślę, że zadowoli fanów mocnych bohaterów i dobrej, mafijnej akcji.

Ja szczerze Wam ten tytuł polecam.
Ocena
Recenzja wg wioletreaderbooks / (Dodano 02.03.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Żelazne zasady

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł