Zemsta i przebaczenie

(okładka twarda)
Zemsta i przebaczenie (okładka twarda, książki)
100/100
Data premiery: 14-11-2018
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa: twarda

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Czy przebaczenie może okazać się najbardziej wyrafinowaną zemstą?

Bliźniaczki Barbarin, Lily i Moïsette, łączy nierozerwalna, ale i trudna więź. Choć wyglądają identycznie, jedna z nich od najmłodszych lat budzi powszechną sympatię, a druga tylko niepokój. Jedna idzie lekko przez życie i spogląda na świat z radością, a drugą trawi nieokiełznana żądza destrukcji i zemsty. Jedna zawsze wybacza drugiej.

Eric-Emmanuel Schmitt z niezrównaną wnikliwością diagnozuje najważniejsze problemy współczesnego człowieka. W swojej najnowszej książce opowiada poruszające historie zwykłych ludzi, którzy w przełomowych momentach życia stanęli przed dylematem – czy warto wybaczyć? Dokąd prowadzi zemsta, a dokąd przebaczenie? Czy z zapomnianych win może narodzić się jeszcze większe zło?

Wynik walki między sumieniem a instynktownym pragnieniem odwetu nie zawsze jest oczywisty.

Dodatkowe informacje

Autor Schmitt Eric-Emmanuel
Nazwa Zemsta i przebaczenie
Data premiery 14-11-2018
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa twarda
Tłumacz Muller Łukasz
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język oryginału francuski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Wszystkie opowiadania napisane są w charakterystycznym dla Schmitta stylu – barwnej gawędy, która zawiera głęboką psychologiczną analizę działań bohaterów, odnoszących się do refleksji nad tym, jacy powinniśmy być jako ludzie. Zawsze są to opowieści o człowieczeństwie, powinności, honorze, życiowej misji ludzkości. Opowiadania z tego zbioru czyta się łatwo i szybko, jednak chwila namysłu nad każdym z nich jest potrzebna i nieunikniona. Głównym tematem jest tutaj przebaczenie, czy można przebaczyć wszystko, czy należy, czy każdy na to zasługuje. Bohaterowie przebaczają, bo kochają lub starają się o to przebaczenie, bo nie mogą żyć pod pręgierzem wyrzutów sumienia. Warto zagłębić się w te rozważania.
Ocena
Recenzja wg LiterAnka / (Dodano 15.12.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zemsta i przebaczenie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Urodzony w1960 roku w Sainte-Foy-lès-Lyon. Francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof. Mieszka w Brukseli. Znany jako twórca teatralny, szczególnie dzięki sztuce „Le Visiteur”, po raz pierwszy wystawionej w 1993 roku. Była ona triumfem, który przyniósł autorowi trzy Moliery (dla najlepszego aktora, odkrycia teatralnego i przedstawienia). Sztuka była tłumaczona i wystawiana na całym świecie. Jest jednym z najpoczytniejszych francuskich pisarzy, a jego książki zostały przetłumaczone na 35 języków. Jako autor powieści jest znany najbardziej dzięki książce „Oskar i Pani Róża”. Jego debiutem powieściowym była książka „Sekta egoistów”, która ukazała się w 1994, a w Polsce w 2015 roku. Eric-Emmanuel Schmitt jest także autorem innych książek, m.in.: „Małe zbrodnie małżeńskie”; „Noc ognia”; „Napój miłosny”; „Małżeństwo we troje”; „Kobieta w lustrze”; „Moje życie z Mozartem” i wielu innych.