Złota Księga Bajek. Opowieści dla najmłodszych

(okładka zintegrowana, książki)
100/100
Liczba stron: 320
Data premiery: 24-04-2019
Wydawca: Egmont Polska Sp. z o.o.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 30,49 zł
- +
LUB

Opis

Zbiór opowiadań, w których głównymi postaciami są bohaterowie Disney Junior: Fancy Nancy, Wampirina, Mapeciątka, Miki, Kion i szalone mopsiki Bingo i Rolly. Dla dzieci żądnych przygód i wspaniałej zabawy. Olbrzymia dawka humoru i szczypta edukacji. Mnóstwo opowiadań – każdy znajdzie coś dla siebie!
W książce znajdują się następujące opowiadania:
Fancy Nancy. Biwak Fancy. 
Fancy Nancy. Kłopot na wystawie psów.
Mapeciątka. Występy mapeciątek
Mapeciątka. Sir Kermit Waleczny
Lwia Straż. Powrót Skazy
Lwia Straż. Rebelia hien
Wampirina. Strasznie jak w domu. 
Wampirina. Wampirween. 
Miki i Raźni Rajdowcy. Narciarski szał. 
Miki i Raźni Rajdowcy. Wielkie wykluwanie! 
Bingo i Rolly w akcji. Wielki dzień Kici.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Złota Księga Bajek. Opowieści dla najmłodszych
Liczba stron 320
Data premiery 24-04-2019
Wydawca Egmont Polska Sp. z o.o.
Płeć chłopiec / dziewczynka
Seria Złota księga bajek
Oprawa zintegrowana
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
ean 9788328144224
Tytuł i podtytuł oryginalny Złota Księga Bajek. Opowieści dla najmłodszych
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka
Przedział wiekowy 3-4 lata,5-7 lat
Od ilu lat 3+

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Moim zdaniem wszyscy miłośnicy Disneya będą oczarowani tymi opowieściami. Ja, jako rodzic uważam, ze ich zakup jest strzałem w dziesiątkę i chętnie do nich wracam, ponieważ warto. Przede wszystkim moja córka jest w nich zakochana, ponieważ jej głównymi bohaterami sa postacie z Disney Junior: Fancy Nancy, Wampirina, Mapeciątka, Miki, Kion i szalone mopsiki Bingo i Rolly. Do tego cały zbiór jest bardzo elegancko wydany jak również obfituje w kolorowe ilustracje, które po po prostu zapraszają do czytania. Dla mnie jest to jedna z lepszych propozycji dla dzieci. Serdecznie polecam!
Ocena
Recenzja wg Świetna propozycja dla najmłodszych! / (Dodano 16.07.2019)
Złota księga bajek moim zdaniem to jedna z lepszych propozycji dla najmłodszych jaką czytałam w ostatnim czasie. Przede wszystkim bardzo mi się podobało, że jej głównymi bohaterami są postacie z Disney Junior: Fancy Nancy, Wampirina, Mapeciątka, Miki, Kion i szalone mopsiki Bingo i Rolly. Myślę, ze są to bohaterowie znani dzieciom, co jeszcze bardziej może ich do tego zbioru przyciągnąć. To, co jeszcze jest warte uwagi to z pewnością przepiękna treści, która dostarcza wielu emocji zarówno uśmiechu, radości, ale też i smutku i refleksji. Do tego jeszcze piękne wydanie. Ja jestem pod wrażeniem.
Ocena
Recenzja wg Wspaniały zbiór bajekWspaniały zbiór bajek!! / (Dodano 19.06.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Złota Księga Bajek. Opowieści dla najmłodszych

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.