Encyklopedie, leksykony

W tej kategorii odnajdziesz źródła wiedzy z dziedzin, które najbardziej Cię interesują. Encyklopedie i leksykony wydane przez najpopularniejsze wydawnictwa naukowe w Polsce. Kompendia dotyczące zarówno wiedzy ogólnej, jak i konkretnych działów nauki – historii, języków, geografii, muzyki, filmu i wielu innych. Autorskie tytuły oraz opracowania zbiorowe napisane przez najbardziej cenionych specjalistów w swoich dziedzinach. Znajdują się tutaj również słowniki oraz encyklopedie dla dzieci – małych odkrywców, którzy każdego dnia starają się odkrywać tajemnice otaczającego ich świata. Pozycje przydatne także uczniom szkół każdego szczebla oraz studentom dowolnych kierunków. Sprawdź naszą ofertę i poszerzaj swoje horyzonty z Livro.pl.

W naszej księgarni znajdziesz szeroką ofertę starannie wybranych encyklopedii, leksykonów i słowników. Dostępne są tutaj opracowania ogólne wydane jako pojedyncze pozycje lub wielotomowe serie. Znajdują się tu encyklopedie dotyczące historii ogólnej, jak i pozycje traktujące o konkretnych jej rozdziałach z podziałem ze względu na epoki, okresy i postaci. Zainteresowani wąskimi dziedzinami odkryją także tytuły skoncentrowane na ich pasjach – filmie i kinematografii, światowej muzyce różnych gatunków, architekturze polskiej i zagranicznej, a także pozycje związane z przyrodą, zwierzętami i geografią. Studentom kierunków ścisłych i humanistycznych, jak i hobbystycznym badaczom spodobają z pewnością leksykony dotyczące konkretnych zagadnień socjologii, filozofii czy języka. W ofercie Livro.pl znajdują się również słowniki ułatwiające naukę języków obcych zarówno zaawansowanym, jak i początkującym. Uczniowie znajdą natomiast pozycje dopasowane do ich zainteresowań i wieku – ilustrowane encyklopedie dla dzieci oraz wydawnictwa dla starszaków, które poszerzą ich wiedzę i staną się inspiracją do dalszej nauki.

Zainteresowanym wąskimi dziedzinami nauki polecamy także książki dotyczące językoznawstwa, historii, filozofii, nauk ścisłych, prawa czy religii. Inne pozycje kierowane do młodszych czytelników znajdują się również w kategoriach dla dzieci i młodzieży.

1-60 z 113

Strona:
  1. 1
  2. 2

1-60 z 113

Strona:
  1. 1
  2. 2